Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Brock, Steen Lektor filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brozou, Anastasia Ph.d.-studerende ana.brozou@cas.au.dk
Bruns, Elizabeth Ph.d.-studerende elbruns@cas.au.dk
Bubandt, Nils Ole Professor bubandt@cas.au.dk +4587162116 4236, 120
Bugge, David Lektor teodb@cas.au.dk +4587162448 1453, 425
Bugge, Peter Lektor peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Bune, Julie Nynne Ph.d.-studerende jnb@cas.au.dk
Busch, Jacob Lektor, Afdelingsleder filjab@cas.au.dk +4593521909 1467, 630
Bønding, Sophie Ph.d.-studerende socb@cas.au.dk +4587162491 1451, 526
Carvalho, Vinicius Mariano de Adjungeret lektor romvmc@cas.au.dk
Chahine, Anne Ph.d.-studerende anne.chahine@cas.au.dk
Christensen, Andres Wulff Vissing Ph.d.-studerende awvc@cas.au.dk 1463, 624
Christensen, Fie Lund Lindegaard Ph.d.-studerende fielund@cas.au.dk
Christensen, Henrik Reintoft Lektor hc@cas.au.dk +4587162492 1453, 525
Christensen, Julie Lejsgaard Ph.d.-studerende jlch@cas.au.dk
Christensen, Mads Østerlund Ph.d.-studerende moch@cas.au.dk
Christensen, Rasmus Ph.d.-studerende rch@cas.au.dk +4587162778 1463, 619
Christensen, Steffen Lind Ph.d.-studerende slc@cas.au.dk 1463, 624
Christensen, Søren Rask Videnskabelig assistent src@cas.au.dk
Christiansen, Charlotte Ph.d.-studerende cec@cas.au.dk
Christiansen, Christian O. Lektor idecoc@cas.au.dk +4587162278 1465, 630
Christiansen, Morten H. Professor MSO morten@cc.au.dk
Chuanyue, Zhang Gæste PHD cyzhang@cas.au.dk 1467, 319
Chung, Ai Ph.d.-studerende aichung@cas.au.dk
Ciotti, Manuela Lektor manuela.ciotti@cas.au.dk +4587162376 1463, 626
Cohen, Joshua Benjamin Postdoc jbcohen@cas.au.dk
Cole, Richard Adjunkt richardcole@cas.au.dk +4587162228 1463, 524
Copplestone, Tara Ph.d.-stipendiat tara.copplestone@cas.au.dk
Cortês, Carla Mirella De Oliveira Ph.d.-studerende ccortes@cas.au.dk
Cova, Victor Sacha Adjunkt vcova@cas.au.dk
Crafa, Daina Adjunkt daina.crafa@cas.au.dk
Croix, Sarah Adjunkt marksc@cas.au.dk +4587162058 4215, 119
Crone, Katrine Ph.d.-studerende kcp@cas.au.dk +4587162238
Dahlström, Hanna Sofia Strandmark Ph.d.-studerende hanna.dahlstrom@cas.au.dk +4523242520
Dalsgård, Line Lektor, Ph.d.-programleder ald@cas.au.dk +4587162121 4236, 2.19
Dandanell, Tone Frank Ph.d.-stipendiat tfd@cas.au.dk
Daugbjerg, Mads Lektor, afdelingsleder mads.daugbjerg@cas.au.dk +4587162128 4236, 119
De Cock, Miriam Jane Postdoc mirde@cas.au.dk 1453, 427
Deckers, Pieterjan Sylvin Postdoc pdeckers@cas.au.dk +4587162541 4230, 227
Dessy, Valeria Ph.d.-studerende valeria.dessy@cas.au.dk +4553880991
Dias, Tobias Ph.d.-studerende idetd@cas.au.dk +4526815875 1465, 530
Dickenson, Christopher Paul Adjunkt christopher.dickenson@cas.au.dk +4587162543 4230, 224
Dietrich, Jan Professor jan.dietrich@cas.au.dk +4587162341 1451, 325
Dige, Morten Lektor filmd@cas.au.dk +4587162263 1467, 525
Dilli Nunes, Camila Udenlandsk lektor camila.dilli@cas.au.dk +4587162974 1467, 323
Djurslev, Christian Thrue Postdoc ctd@cas.au.dk +4587162336 1461, 321
Dobat, Andres Lektor farkado@cas.au.dk +4587162094 4215, 124
Dodd, James Andrew Ph.d.-studerende james.dodd@cas.au.dk
Donnellan, Lieve Adjunkt l.donnellan@cas.au.dk +4587162346 1463, 318
Dr Ulrich, Jörg ju@cas.au.dk