Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Hass, Trine Arlund Postdoc klftjah@cas.au.dk 1461, 321
Hau, Mark Friis Ph.d.-studerende mark.hau@cas.au.dk 1463, 628
Heijnis, Arjen Ph.d.-studerende arjenh@cas.au.dk Hovedbygningen, Moesgård, 28
Heimann, Katrin Adjunkt katrinheimann@cas.au.dk +4587162913 1483, 326
Heldgaard, Louise Ph.d.-studerende louise.heldgaard@cas.au.dk
Hellenes, Andreas Mørkved Postdoc amh@cas.au.dk +4745225586 1461, 421
Helligsøe, Kasper Ph.d.-studerende kph@cas.au.dk
Hermankova, Petra Postdoc petra.hermankova@cas.au.dk 1463, 421
Hernu, Mathilde Andrée Julienne Ph.d.-studerende mhernu@cas.au.dk
Hess, Thomas Postdoc thomas.hess@uni-tuebingen.de
Hilson, Mary Professor mary.hilson@cas.au.dk +4587162237 1461, 430
Hinge, George Lektor george.hinge@cas.au.dk +4587162337 1461, 322
Hoffmann, Sanne Ph.d.-studerende shoffmann@cas.au.dk
Holm, Andreas Beck Lektor anbh@cas.au.dk +4587162294 1467, 625
Holm, Bo Kristian Lektor teobh@cas.au.dk +4587162453 1453, 428
Holmqvist, Silke Ph.d.-studerende sh@cas.au.dk 1463, 525
Holst, Mads Kähler Adjungeret professor mads.holst@cas.au.dk +4522994915
Hristova, Dayana Gæsteforsker
Hrnjic, Mahir Ph.d.-studerende mahir.hrnjic@cas.au.dk
Hussain, Shumon Tobias Adjunkt s.t.hussain@cas.au.dk
Høghøj, Mikkel Ph.d.-studerende hismh@cas.au.dk +4531414165
Pedersen, Susanne Højlund Lektor etnosh@cas.au.dk +4587162125 4236, 114
Høybye, Martin Ph.d.-studerende mh@cas.au.dk
Høybye, Mette Terp Lektor hoybye@cas.au.dk 1483, 326
Ifversen, Jan Lektor jif@cas.au.dk +4540184818 1461, 628
Ingesman, Per teopi@cas.au.dk +4587162417 1451, 425
Intagliata, Emanuele Ettore Adjunkt e.e.intagliata@cas.au.dk +4587162539 4230, 225
Ismail, Abir Mohamad Ph.d.-studerende ami@cas.au.dk
Iversen, Marie Kølbæk Ph.d.-studerende mki@cas.au.dk
Jackson, Rowan Ph.d.-studerende rowan.jackson@cas.au.dk
Jacobsen, Anders-Christian Professor MSO alj@cas.au.dk +4587162467 1453, 424
Jensen, Hans Jørgen Lundager Professor hj@cas.au.dk +4587162445 1453, 531
Jensen, Helle Juel Lektor farkhjj@cas.au.dk 4215, 222
Jensen, Helle Strandgaard Lektor hs.jensen@cas.au.dk +4587162203 1463, 526
Jensen, Jacob Ph.d.-studerende jacobjensen@cas.au.dk
Jensen, Jesper Vestergaard Videnskabelig assistent j.v.jensen@cas.au.dk 1463, 426
Jensen, Mathias Paul Bjørnevad Ph.d.-studerende mathias.jensen@cas.au.dk
Jensen, Mette Frisk Seniorrådgiver, ph.d., leder af danmarkshistorien.dk hismfj@cas.au.dk +4587162327 1461, 420
Jensen, Svend Fodgaard Studielektor teosfj@cas.au.dk +4587162442 1453, 322
Jensen, Uffe Juul Professor filujj@cas.au.dk +4520227691 1465, 430
Jeppesen, Morten Haugaard Lektor idemhj@cas.au.dk +4587162268 1467, 626
Jia, Meina Ph.d.-studerende meina.jia@cas.au.dk 1467, 319
Johannsen, Niels Nørkjær Lektor nnj@cas.au.dk +4587162078 4215, 218
Johansen, Kirstine Helboe Lektor kp@cas.au.dk +4587162485 1451, 427
Johansen, Mette-Louise Lektor mlej@cas.au.dk +4587162173 4236, 243
Johnson, Ditte Kvist Videnskabelig assistent dittejohnson@cas.au.dk +4587163424 1463, 425
Juul, Katrine Balsgaard Ph.d.-studerende katrine.balsgaard.juul@cas.au.dk +4587162178 4210, 28
Jørgensen, Christian Svejgård Lunde Ph.d.-studerende christiansvejgaard@cas.au.dk
Jørgensen, Claus Møller Lektor hiscj@cas.au.dk +4587162218 1461, 522
Jørgensen, Dorthe Lektor idedj@cas.au.dk +4587162284 1465, 623