Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Klamer, Jacob Renze renze.klamer@cas.au.dk +4587153025 1453, 321
Klockmann, Jette Baagø Ph.d.-studerende jette.klockmann@cas.au.dk
Koefoed, Nina Javette Lektor hisnk@cas.au.dk +4587162198 1461, 520
Kovács, Borbála Postdoc bkovacs@cas.au.dk 1467, 319
Krammer-Haßler, Mikkel Weel Ph.d.-studerende mwk@cas.au.dk
Krasilnikoff, Jens Lektor hisjk@cas.au.dk +4587162189 1461, 423
Krause-Jensen, Katrine Ph.d.-studerende filkkj@cas.au.dk +4587162249 1467, 530
Kreis, Guido Lektor guido.kreis@cas.au.dk +4587162136 1467, 624
Kristensen, Nathalia Videnskabelig assistent nbkristensen@cas.au.dk 1463, 426
Kristensen, Troels Myrup Lektor, forskningsprogramleder tmk@cas.au.dk +4587162043 1461, 320
Kristensen-McLachlan, Ross Deans Videnskabelig assistent rdkm@cas.au.dk
Kristiansen, Mette Svart Lektor markmsk@cas.au.dk +4587162084 4215, 133
Kristiansen, Søren Munch Lektor smk@geo.au.dk +4587156436 1672, 117
Krogh, Uffe Videnskabelig assistent ukrogh@cas.au.dk
Kølvraa, Christoffer Leiding Lektor eurock@cas.au.dk +4587162374 1461, 621
Kühle, Lene Professor MSO lk@cas.au.dk +4587162425 1453, 533
Langballe, Niels Ph.d.-studerende filnwl@cas.au.dk 1467, 520
Larsen, Johan Sandvang Ph.d.-studerende jslarsen@cas.au.dk
Larsen, Kasper Bro Lektor kbl@cas.au.dk +4587162484 1451, 324
Larsen, Tina Langholm Ph.d.-studerende tlla@cas.au.dk +4550732167
Lauridsen, Line Korsholm Videnskabelig assistent lkl@cas.au.dk +4587162541 4230, 227
Laursen, Camilla Brændstrup Ph.d.-studerende cbl@cas.au.dk +4522622974
Lehrmann, Malthe Ph.d.-studerende lehrmann@cas.au.dk
Lesher, Charles Professor lesher@geo.au.dk
Li, Rui Postdoc lirui@cas.au.dk 1463, 630
Lieberoth, Andreas Adjunkt andreas@edu.au.dk +4525808859 1483, 552
Lied, Laurel Ph.d.-studerende laurel.lied@cas.au.dk
Lodberg, Bodil Elisabeth Ph.d.-studerende teobl@cas.au.dk +4587162823 1451, 422
Lodberg, Lars Ph.d.-stipendiat filll@cas.au.dk 1465, 422
Lodberg, Peter Professor MSO teopl@cas.au.dk +4587162481 1453, 430
Lorentzen, Jakob Due jlo@cas.au.dk
Lorenzen, Søren Carsten Light Ph.d.-studerende sl@cas.au.dk 1453, 331
Louw, Maria E. Lektor etnolouw@cas.au.dk +4587162062 4235, 2.22
Lowe, Sebastian Ph.d.-studerende sebastian.lowe@cas.au.dk
Lund Mortensen, Emilie Ph.d.-studerende elm@cas.au.dk +4526211250
Lundsgård, Stine Strøm Videnskabelig assistent stinestroem@cas.au.dk 1483, 330
Lykkegård, Jeanette Ph.d.-studerende etnojln@cas.au.dk
Løvschal, Mette Lektor lovschal@cas.au.dk +4522889205 1483, 330
Løvschal-Nielsen, Pia Ph.d.-studerende pia.loevschal-nielsen@cas.au.dk +4587162079 4218
Machado, Júlia Ph.d.-stipendiat norjam@cas.au.dk
Magnúsdóttir, Rósa Lektor slarm@cas.au.dk +4587162319 1461, 426
Mannino, Marcello Lektor marcello.mannino@cas.au.dk +4587162956 4215, 228
Maring, Rikke Ph.d.-studerende rikke.maring@cas.au.dk
Marriott Webb, Holly Ph.d.-studerende hmw@cas.au.dk
Martinsen, Lone Kølle Seniorforsker koelle@cas.au.dk 1451, 421
Mathiasen Stopa, Sasja Emilie Postdoc teoses@cas.au.dk +4587162458 1453, 422
Matta, Valentina Ph.d.-studerende valentina.matta@cas.au.dk
Mauritsen, Anne Lundahl Ph.d.-studerende anlm@au.dk
McAtackney, Laura Lektor laura.mcatackney@cas.au.dk +4587163331 4215, 121
Meinert, Lotte Professor lotte.meinert@cas.au.dk