Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Petersen, Nora Ph.d.-studerende nmp@cas.au.dk
Peterson, Alex Ph.d.-studerende alex.h.peterson@cas.au.dk 1461, 315
Piorr, Mirja 1463, 628
Platz, Anemone Lektor ostap@cas.au.dk +4587162328 1465, 330
Poulsen, Birte Lektor klabp@cas.au.dk +4587162139 1461, 324
Poulsen, Bjørn Professor hisbp@cas.au.dk +4587162184 1461, 4. sal, 424
Poulsen, Søren Ph.d.-studerende sbp@cas.au.dk
Pracht, Erich Benjamin Ph.d.-studerende ebp@cas.au.dk
Pristed, Birgitte Beck Lektor birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 1467, 321
Purzycki, Benjamin Lektor bgpurzycki@cas.au.dk 1451, 525
Quick, Oliver Ph.d.-studerende osquick@cas.au.dk 1467, 222
Rabjerg, Bjørn Adjunkt teobjr@cas.au.dk +4587162451 1453, 421
Radohs, Luisa Ph.d.-studerende luisa.radohs@cas.au.dk
Raja, Rubina Professor rubina.raja@cas.au.dk +4587162046 1461, 326
Rasmussen, Amanda Møller Ph.d.-studerende amamolras@cas.au.dk
Rasmussen, Anders Moe Lektor filamr@cas.au.dk +4587162281 1467, 526
Rasmussen, Carsten Porskrog Adjungeret professor +4573121400
Rasmussen, Gitte Vandborg Ph.d.-studerende gvr@cas.au.dk
Rasmussen, Jakob Brink Ph.d.-studerende jakob.b.rasmussen@cas.au.dk +4523959178
Rasmussen, Leonora Lottrup Ph.d.-studerende hisllr@cas.au.dk 1463, 622
Rastén, Simon Ph.d.-studerende simon.rasten@cas.au.dk
Raubach, Michael Charles raubachm@cas.au.dk
Ravid, Ofer Videnskabelig assistent
Reinhardt-Larsen, Jon Ph.d.-studerende jrl@cas.au.dk
Renders, Johannes johannes.renders@cas.au.dk
Riede, Felix Professor MSO, forskningsprogramleder f.riede@cas.au.dk +4587162081 4215, 126
Riexinger, Martin Thomas Lektor mri@cas.au.dk +4587162421 1453, 520
Ringskou, Christian Ph.d.-studerende cr@cas.au.dk 1463, 530
Rodogno, Raffaele Lektor, forskningsprogramleder filrr@cas.au.dk +4587162259 1467, 521
Roepstorff, Andreas Professor andreas.roepstorff@cas.au.dk +4587162124 1483, 319
Rognlien, Louise Ph.d.-studerende lr@cas.au.dk 1465, 422
Rom-Jensen, Byron Zachary Postdoc bzrj@cas.au.dk 1461, 421
Rosen, Melanie Gillespie Postdoc melanie.rosen@cas.au.dk
Rytter, Mikkel Professor MSO mikkel.rytter@cas.au.dk +4525149892
Rønkilde, Jette Bendixen Postdoc teojbr@cas.au.dk +4587162675 1451, 422
Rüpke, Jörg Adjungeret professor joerg.ruepke@uni-erfurt.de
Sakurai, Daizo Gæsteprofessor dasa@cas.au.dk
Sandberg, Pete Postdoc petesandberg@cas.au.dk +4526376941
Sauer, Nikoline Ph.d.-studerende nsp@cas.au.dk
Saxkjær, Sine Grove Postdoc klasgs@cas.au.dk
Schjødt, Jens Peter Professor jps@cas.au.dk +4587162489 1451, 523
Schjødt, Uffe Lektor us@cas.au.dk +4587162439 1453, 522
Schleicher, Marianne Lektor ms@cas.au.dk +4587162419 1453, 526
Schlütter, Mette Ph.d.-studerende memosc@cas.au.dk
Schmalenberger, Sophie Ph.d.-studerende soschma@cas.au.dk +4587162231 1461, 623
Schmidt, Ulla Professor MSO teous@cas.au.dk +4587162437 1451, 428
Schneidermann, Nanna Adjunkt nanna.s@cas.au.dk
Schou, Mikkel Fristrup AC-TAP mikkel.fristrup.schou@phys.au.dk
Pallesen, Cecil Marie etnocmsp@cas.au.dk +4587162171 4235, 136
Schulz, Savhannah Ph.d.-studerende savhannah@cas.au.dk