Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Schulz-Forberg, Hagen Lektor hishsf@cas.au.dk +4587162232 1463, 625
Schütt, Morten etnoms@cas.au.dk 4231, 2.51
Sedgwick, Mark Professor mjrs@cas.au.dk +4587162657 1451, 522
Seeberg, Jens Professor MSO jseeberg@cas.au.dk +4587162117 4235, 234
Sefland Pedersen, Simone Ph.d.-studerende ssp@cas.au.dk +4587162202 1465, 422
Seibt, Johanna Professor filseibt@cas.au.dk +4587162245 1467, 230
Selbing, Ida Cecilia Adjunkt idaselbing@cas.au.dk +4587162905 1483, 323
Selmer, Bodil Lektor bodil.selmer@cas.au.dk +4587162115 4236, 113
Shepherd, Nick Lektor ns@cas.au.dk 4215, 121
Sholl, Jonathan Adjunkt filjsholl@cas.au.dk 1465, 428
Shukla, Vivek Kumar Studieadjunkt vivekshukla@cas.au.dk +4587162182 1465, 321
Sindbæk, Søren Michael Professor MSO farksms@cas.au.dk +4540878334 4230, 228
Skaanes, Thea Ph.d.-studerende thea.skaanes@cas.au.dk +4587162562
Skewes, Lea Postdoc etnols@cas.au.dk
Skipper, Mattias Ph.d.-studerende filmsr@cas.au.dk +4530227857 1467, 520
Skoda, Uwe Lektor skoda@cas.au.dk +4587162325 1465, 322
Skovsgaard, Steen Ph.d.-studerende steen.1952@cas.au.dk 1453, 333
Smedegaard, Catharina Ph.d.-studerende catvs@cas.au.dk 1467, 223
Sobotkova, Adéla Lektor adela@cas.au.dk +4587162317 1463, 522
Sparre, Sara Lei Adjunkt saraleisparre@cas.au.dk +4561330993 4235, 138
Staffensen, Karoline Baden Ph.d.-studerende kabast@cas.au.dk
Starikova, Galina Studielektor slags@cas.au.dk +4587162318 1465, 323
Steding, Julia Ph.d.-studerende j.steding@cas.au.dk
Steen, Andreas Lektor ostas@cas.au.dk +4587162375 1465, 318
Steenberg, Mette Postdoc mette.steenberg@cas.au.dk +4523240876 1483, 318
Steensgaard, Rikke Videnskabelig assistent collabolearn@cas.au.dk
Steglich-Petersen, Asbjørn Professor filasp@cas.au.dk +4561718439
Stevns, Anne Eggert Ph.d.-studerende filaes@cas.au.dk
Suhr, Christian Lektor suhr@cas.au.dk +4531600031
Sulas, Federica Adjunkt sulas@cas.au.dk +4587162546 4230, 226
Svatonova, Eva Ph.d.-studerende sva.eva@cas.au.dk +4587162231 1461, 623
Swanson, Heather Anne Lektor ikshswanson@cas.au.dk +4587162954 4236, 112
Sørensen, Anne Seniorrådgiver hisais@cas.au.dk +4550177474
Sørensen, Dan Enok Studielektor teodes@cas.au.dk +4587162474 1451, 329
Sørensen, Esben Bøgh Ph.d.-studerende ideebs@cas.au.dk +4587162291 1465, 426
Sørensen, Jesper Lektor, forskningsprogramleder jsn@cas.au.dk +4587162441 1451, 527
Sørensen, Peter Aaboe Undervisningsadjunkt idepaas@cas.au.dk +4587162252 1465, 620
Taranu, Mihaela Videnskabelig assistent
Tejsner, Pelle Adjunkt tejsner@bios.au.dk +4587162887 4235, 126
Terkelsen, Katrine Duus Ph.d.-studerende katrine.duus@cas.au.dk +4528777912
Thaler, Hanna Ph.d.-stipendiat hthaler@cas.au.dk
Thelle, Mikkel Lektor iksmikkel@cas.au.dk +4587162206 1461, 428
Thomsen, Jonas Thorup Ph.d.-studerende jtt@cas.au.dk 1463, 621
Thomsen, Kristine Damgaard Ph.d.-studerende kthomsen@cas.au.dk
Thomsen, Rikke Randeris Videnskabelig assistent rikke.thomsen@cas.au.dk 1463, 426
Thomsen, Sofie Maj Ph.d.-studerende smthomsen@cas.au.dk
Thorsen, Jakob Egeris Lektor teojet@cas.au.dk +4587162482 1453, 429
Thorup, Mikkel Professor idemt@cas.au.dk
Thunø, Mette Lektor mettethunoe@au.dk +4529799330 1467, 322
Thygaard-Nielsen, Trine My Ph.d.-studerende thygaard@cas.au.dk