Åbent hus på Master i humanistisk organisationsudvikling
Kom til Åbent hus og få en forsmag på, hvad det vil sige at læse en Master i humanistisk organisationsudvikling.
Info about event
Time
Location
Nobelparken, bygn. 1485, lok. 123, Jens Chr. Skous Vej 2, 8000 Aarhus C
Ønsker du at lære, hvordan man kan anvende humanistiske vinkler på organisationsudvikling og ledelse? Interesserer du dig for sammentænkning af værdi, videnskab, teknologi, etik, samfundstænkning og menneskesyn? Så kom til Åbent hus på masteruddannelsen i humanistisk organisationsudvikling på Aarhus Universitet.
Til Åbent hus vil du få en introduktion til uddannelsen og et indblik i livet som masterstuderende på Aarhus Universitet. Vi trakterer med en let frokost, kaffe, frugt og kage.
Program
10.00 – 10.45 | Information om uddannelsen ved faglig koordinator Anne Marie Olesen |
10.45 – 11.00 | Kaffe |
11.00 – 12.00 | Smagsprøve på undervisning ved docent Karin Christiansen og lektor Morten Dige |
12.00 – 13.00 | Let frokost og mulighed for at tale med nuværende studerende |
Der er et begrænset antal pladser. Tilmeldingen er gratis, men forpligtende. Vi beder om at kun reelt interesserede personer tilmelder sig.
Har du spørgsmål til uddannelsen eller til Åbent hus-arrangementet, kan du kontakte uddannelsens faglige koordinator Anne Marie Olesen på filamo@cas.au.dk.