Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Vrangbæk, Eva Elisabeth Houth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi eehv@cas.au.dk +4587162512 1453, 329
Waade, Peter Thestrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ptw@cas.au.dk
Wackerhausen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie a.wackerhausen@cas.au.dk 1467, 223
Wainman, Nicholas Rowland Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nicholas.wainman@cas.au.dk
Waltz, Miriam Hanna Ancilla Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi miriamwaltz@cas.au.dk 4205, 229
Warner, Cameron Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etncw@cas.au.dk +4587162667 +4551468001 4236, 116
Welz, Claudia Professor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag clw@cas.au.dk 1453, 423
Wentzer, Thomas Schwarz Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filts@cas.au.dk +4587162295 1467, 623
Wilken, Lisanne Lektor, Ph.d.-programleder Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag ceklw@cas.au.dk +4587162235 1461, 620
Willert, Kristoffer Balslev Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie kw@cas.au.dk 1465, 530
Winther Johannsen, Jens Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jwjohannsen@cas.au.dk
Witcombe, Nicola Anne Projektkoordinator Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag nwitcombe@cas.au.dk +4587161959 1461, 415
Wolff, Stina Møldrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi stinawolff@cas.au.dk
Xygalatas, Dimitris Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre xygalatas@cas.au.dk 1483, 3. etage
Yamamoto, Raymond Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag raymond.yamamoto@cas.au.dk
Zahedi, Pardis Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier pzahedi@cas.au.dk +4550246472
Zawieska, Karolina Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag k.zawieska@cas.au.dk +4591801900
Zhang, Chun Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag ostzc@cas.au.dk +4587162304 +4531250656 1465, 326
Zheng, Yayi Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi yyz@cas.au.dk
Ziegler, Magnus Møller Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mmz@cas.au.dk
Ziska, Julie Kampe Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre julieziska@cas.au.dk
Zuppi, Andrea Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi azuppi@cas.au.dk +4552812413 4215, 232
du Plessis, Gitte Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gdp@cas.au.dk 4235, 228
du Plessis, Pierre Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi p.duplessis@cas.au.dk 4215, 214
van Emde Boas, Evert Hendrik Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag evert.vanemdeboas@cas.au.dk +4587162346 1461, 318
Åbom, Dorthe Møller Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag dorthe.m.aabom@cas.au.dk +4587162394 1461, 328