Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
A. Bach, Lars Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre lbach@cas.au.dk
Aae, Bjarke Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab baae@cas.au.dk +4560387153 1451, 519
Agersnap, Anne Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Center for Grundtvigforskning, København anag@cas.au.dk +4529802875 1451, 429
Albinus, Lars Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab lal@cas.au.dk +4587162454 1451, 524
Ameso, Edwin Ambani Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi edwinameso@cas.au.dk 4231, 211
Andersen, Casper Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag ideca@cas.au.dk +4587162893 +4526391325 1465, 626
Andersen, Marc Malmdorf Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre mana@cas.au.dk +4526838517
Andersen, Marie Sigaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi ma@cas.au.dk +4587162505 1453, 331
Andersen, Rikke Sand Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi rsa@cas.au.dk +4526822476 4235, 126
Hansen, Sanne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab sah@cas.au.dk 1453, 516
Andreasen, Laurits Støvring Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laurits.andreasen@cas.au.dk
Andresen, Jens-Bjørn Riis Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jens.andresen@cas.au.dk +4587162076 4215, 122
Appel, Charlotte Lektor, Ph.d.-programleder Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag chap@cas.au.dk +4587162808 +4526284249 1461, 418
Arnorsdottir, Agnes Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisaa@cas.au.dk +4587162183 +4524255658 1461, 425
Aryee, Jonas Nii Ayi Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag niijonas@cas.au.dk
Atzbach, Rainer Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rainer.atzbach@cas.au.dk +4587162052 4215, 131
Baann, Cecilie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ceciliebaann@cas.au.dk
Bach, Katrine Mandrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kmbach@cas.au.dk
Balle, Simon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi snb@cas.au.dk 1453, 325
Baskin Coffey, Victoria Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi victoriabaskincoffey@cas.au.dk
Baunvig, Katrine Frøkjær Lektor Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret baunvig@cas.au.dk +4593521770 1451, 422
Bavuso, Irene Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) irene.bavuso@cas.au.dk +4587162543 4230, 229
Bechmann, Anja Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab anjabechmann@cc.au.dk +4551335138 5335, 247
Beck, Anna Severine Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier asb@cas.au.dk +4587162434 4210, 26
Becker, Anna Katharina Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag anna.becker@cas.au.dk +4587162246 1465, 625
Becker, Eve-Marie Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag eb@cas.au.dk +4587162271
Beek, Martijn van Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mvanbeek@cas.au.dk +4587162119 +4561681551 4236, 111
Bek-Thomsen, Jakob Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idejbt@cas.au.dk +4587162285 +4526179655 1465, 624
Bendixen, Theiss Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab tb@cas.au.dk 1451, 519
Bertram-Larsen, Pernille Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi pbl@cas.au.dk
Bjerring, Jens Christian Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjcb@cas.au.dk
Bjørnevad-Ahlqvist, Laura Elisabeth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laura.ahlqvist@cas.au.dk
Blanton, Amos Bokonen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi amos@cas.au.dk
Bliksted, Vibeke Fuglsang Lektor Institut for Klinisk Medicin - Forskningsenheden for Psykoser vibeke.bliksted@clin.au.dk +4520558317
Bloch, Rie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rbh@cas.au.dk
Bobou, Olympia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) olympia.bobou@cas.au.dk +4587163424 1463, 425
Borake, Trine Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier tlb@cas.au.dk 4210
Borggaard, Anders Kirk Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier a.kirk@cas.au.dk 1461, 315
Borup, Jørn Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab jb@cas.au.dk +4587162457 +4522390053 1453, 528
Bové Rud, Alberte Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie albo@cas.au.dk
Braga Mattos, Ana Paulla Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag mattos@cas.au.dk
Brendtner, Fine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi brendtner@cas.au.dk
Bresciani, Chiara Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cbresciani@cas.au.dk
Brimnes, Niels Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisnb@cas.au.dk +4587162215 1461, 526
Brock, Steen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brorson, Mikael Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mb@cas.au.dk 1453, 333
Brozou, Anastasia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ana.brozou@cas.au.dk
Brughmans, Tom Lektor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) t.b@cas.au.dk +4587162546 4230, 226
Bruns, Elizabeth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier elbruns@cas.au.dk
Bræmer Warburg, Anna Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi warburg@cas.au.dk 4231, 211