Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Aae, Bjarke Ph.d.-studerende baae@cas.au.dk +4560387153 1451, 519
Agersnap, Anne Ph.d.-studerende anag@cas.au.dk +4529802875 1453, 516
Ahlqvist, Laura Elisabeth Svop Ph.d.-studerende laura.ahlqvist@cas.au.dk
Albinus, Lars Lektor lal@cas.au.dk +4587162454 1451, 524
Ameso, Edwin Ambani Ph.d.-studerende edwinameso@cas.au.dk
Ammann, Theresa tammann@cas.au.dk
Andersen, Astrid Nonbo Postdoc ideana@cas.au.dk +4587162239 1463, 623
Andersen, Casper Lektor ideca@cas.au.dk +4587162893 1465, 626
Andersen, Marie Ph.d.-studerende ma@cas.au.dk +4587162505 1453, 331
Andersen, Rikke Sand Professor MSO rsa@cas.au.dk +4526822476
Andersen, Sandy Ph.d.-stipendiat filsa@cas.au.dk +4528430001
Andersen, Søren Schack Ph.d.-studerende filschack@cas.au.dk
Hansen, Sanne Ph.d.-studerende sah@cas.au.dk 1453, 516
Andresen, Jens-Bjørn Riis Lektor jens.andresen@cas.au.dk +4587162076 4215, 122
Appel, Charlotte Lektor chap@cas.au.dk +4587162808 1461, 418
Arnorsdottir, Agnes Lektor hisaa@cas.au.dk +4587162183 1461, 425
Aryee, Jonas Nii Ayi Gæsteforsker niijonas@cas.au.dk 1465, 225
Atzbach, Rainer Lektor, afdelingsleder afdelingsleder.arkaeologi@cas.au.dk +4587162052 4215, 131
Baann, Cecilie ceciliebaann@cas.au.dk
Bach, Jonas Strandholdt Postdoc jsb.crf@psy.au.dk +4587165476 1322, 333
Bach, Katrine Mandrup Ph.d.-studerende kmbach@cas.au.dk
Bach-Nielsen, Carsten Lektor teocbn@cas.au.dk +4587162423 1451, 423
Balle, Simon Ph.d.-studerende snb@cas.au.dk 1453, 325
Baral, Anna Postdoc anna.baral@cas.au.dk 4235, 138
Baskin, Viktor Ph.d.-studerende viktorbaskin@cas.au.dk
Bech, Lene Sønderby Videnskabelig assistent lenebech@cas.au.dk
Beck, Anna Severine Ph.d.-stipendiat asb@cas.au.dk +4587162434 4210, 26
Becker, Anna Katharina Professor MSO anna.becker@cas.au.dk 1465, 625
Becker, Eve-Marie Professor eb@cas.au.dk +4587162271 1451, 431
Beek, Martijn van Lektor mvanbeek@cas.au.dk +4587162119 4236, 111
Bek-Thomsen, Jakob Lektor, forskningsprogramleder idejbt@cas.au.dk +4587162285 1465, 624
Bendixen, Theiss Ph.d.-studerende tb@cas.au.dk
Bjerring, Jens Christian Krarup Lektor filjcb@cas.au.dk
Bloch, Rie Ph.d.-studerende rbh@cas.au.dk
Borake, Trine Louise Ph.d.-studerende tlb@cas.au.dk
Borggaard, Anders Kirk Ph.d.-studerende a.kirk@cas.au.dk 1461, 315
Borup, Jørn Lektor, afdelingsleder jb@cas.au.dk +4587162457 1453, 528
Botelho, Flora Ph.d.-studerende florabotelho@cas.au.dk
Bové Rud, Alberte Ph.d.-studerende albo@cas.au.dk
Breazu, Roxana Eugenia Ph.d.-studerende ksreb@cas.au.dk
Bresciani, Chiara Ph.d.-studerende cbresciani@cas.au.dk
Brimnes, Niels Lektor hisnb@cas.au.dk +4587162215 1461, 526
Brock, Steen Lektor filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brozou, Anastasia Ph.d.-studerende ana.brozou@cas.au.dk
Brughmans, Tom Lektor t.b@cas.au.dk +4587162546 4230, 226
Bruns, Elizabeth Ph.d.-studerende elbruns@cas.au.dk
Bræmer Warburg, Anna Ph.d.-studerende warburg@cas.au.dk
Bubandt, Nils Ole Professor bubandt@cas.au.dk +4587162116 4236, 120
Bugge, David Lektor teodb@cas.au.dk +4587162448 1453, 425
Bugge, Peter Lektor peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630