Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
A. Bach, Lars Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for lbach@cas.au.dk
Åbom, Dorthe Møller Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag dorthe.m.aabom@cas.au.dk +4523466860
Agersnap, Anne Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret anag@cas.au.dk +4587169162 1453, 325
Albinus, Lars Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab lal@cas.au.dk +4587162454 1451, 524
Andersen, Amalie Bakkær Munk Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi amalie.bma@cas.au.dk
Andersen, Casper Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag ideca@cas.au.dk +4587162893 +4526391325 1465, 626
Andersen, Cecilie Wilsborg Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier au511557@cas.au.dk
Andersen, Marc Malmdorf Lektor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) mana@cas.au.dk +4587169124 +4526838517 1483, 423
Andersen, Mette Moesgaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab moes@cas.au.dk 1451, 519
Andersen, Rikke Sand Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi rsa@cas.au.dk +4587167984 +4526822476 4235, 126
Andreasen, Laurits Støvring Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laurits.andreasen@cas.au.dk
Andresen, Jens-Bjørn Riis Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jens.andresen@cas.au.dk +4587162076 4215, 122
Appel, Charlotte Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag chap@cas.au.dk +4587162808 +4526284249 1461, 418
Arnorsdottir, Agnes Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisaa@cas.au.dk +4587162183 +4524255658 1461, 425
Atzbach, Rainer Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rainer.atzbach@cas.au.dk +4587162052 4215, 131
Bak, Marie Beukel Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier mbb@cas.au.dk
Balling, Niels Josva Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie njb@cas.au.dk 1465, 619
Barnett-Naghshineh, Olivia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) obn@cas.au.dk +4587159758 +4587159758 1483, 318
Baskin Coffey, Victoria Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi victoriabaskincoffey@cas.au.dk
Baun, Phillip Stenmann Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier psb@cas.au.dk
Baunvig, Katrine Frøkjær Lektor Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret baunvig@cas.au.dk +4587162432 +4593521770 1453, 333
Bechmann, Anja Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab anjabechmann@cc.au.dk +4551335138 5335, 247
Becker, Anna Katharina Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag anna.becker@cas.au.dk +4587162246 1465, 625
Beek, Martijn van Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mvanbeek@cas.au.dk +4587162119 +4561681551 4236, 111
Bek-Thomsen, Jakob Lektor, Ph.d.-programleder, Viceinstitutleder Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idejbt@cas.au.dk +4587162285 +4526179655 1465, 624
Berniunas, Renatas Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) renatas.berniunas@cas.au.dk +4587159781 +4587159781 1483, 422
Bhutia, Anisa Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi anisa@cas.au.dk
Birkler, Margrethe Kamille Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mkbn@cas.au.dk 1453, 323
Bjerregaard, Sofie Budhoo Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi sobj@cas.au.dk
Bjerring, Jens Christian Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjcb@cas.au.dk +4527287044 1467, 621
Bjørnevad-Ahlqvist, Laura Elisabeth Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laura.ahlqvist@cas.au.dk
Bladt, Thea Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier t.bladt@cas.au.dk
Blanton, Amos Bokonen Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) amos@cas.au.dk +4587169029 +4587169029
Bloch, Rie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rbh@cas.au.dk
Bobou, Olympia Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) olympia.bobou@cas.au.dk
Boelsbjerg, Hanne Bess Forsker Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) bess@cas.au.dk +4587169116 1483, 318
Bolin, Annalisa Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier annalisa.bolin@cas.au.dk
Borg, Kasper Fyhn Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Center for Humanities Computing kfyhn@cas.au.dk
Borggaard, Anders Kirk Phd studerende Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag a.kirk@cas.au.dk +4561267424 1461, 315
Borup, Jørn Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab jb@cas.au.dk +4587162439 +4522390053 1453, 529
Boschetti, Cristina Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) cristina.boschetti@cas.au.dk
Bové Rud, Alberte Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie albo@cas.au.dk
Bræmer Warburg, Anna Phd studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi warburg@cas.au.dk
Braga Mattos, Ana Paulla Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag mattos@cas.au.dk +4587169085 1467, 323
Brendtner, Fine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi brendtner@cas.au.dk
Bresciani, Chiara Ekstern VIP Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier cbresciani@cas.au.dk
Brimnes, Niels Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisnb@cas.au.dk
Brock, Steen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brorson, Mikael Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mb@cas.au.dk 1453, 333
Brughmans, Tom Lektor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) t.b@cas.au.dk 4230, 226