Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Steenberg, Mette Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre mette.steenberg@cas.au.dk +4523240876 1483, 318
Steensgaard, Rikke Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre collabolearn@cas.au.dk
Steglich-Petersen, Asbjørn Professor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filasp@cas.au.dk +4561718439
Stegmann, Ricarda Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag rs@cas.au.dk 1451, 521
Stevns, Anne Eggert Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filaes@cas.au.dk +4528964314 1465, 523
Storm, Simone Emilie Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret sisto@cas.au.dk
Suhr, Christian Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi suhr@cas.au.dk +4531600031 4215, 220
Svatonova, Eva Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier sva.eva@cas.au.dk +4587162231 1461, 623
Swanson, Heather Anne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ikshswanson@cas.au.dk +4587162954 +4520145994 4236, 112
Sørensen, Anne Ingeborg Frank Seniorrådgiver Institut for Kultur og Samfund - danmarkshistorien.dk hisais@cas.au.dk +4550177474 +4550177474 1461, 525
Sørensen, Cæcilie Kramer Kildahl Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kramer@cas.au.dk
Sørensen, Dan Enok Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teodes@cas.au.dk +4587162474 1451, 329
Sørensen, Jesper Frøkjær Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab jsn@cas.au.dk +4587162441 1451, 527
Sørensen, Peter Aaboe Undervisningsadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idepaas@cas.au.dk +4587162252 1465, 620
Tarpgaard, Johanne Methmann Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi tarpgaard@cas.au.dk
Tejsner, Pelle Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi tejsner@bio.au.dk +4587162887 4235, 126
Terkelsen, Katrine Duus Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi katrine.duus@cas.au.dk +4528777912 4231, 211
Thaler, Hanna Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag hthaler@cas.au.dk
Thegen, Ina Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ina.thegen@cas.au.dk 4215, 034
Thelle, Mikkel Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag iksmikkel@cas.au.dk +4587162206 +4521702790 1461, 428
Thomsen, Jonas Thorup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jtt@cas.au.dk 1463, 621
Thomsen, Sofie Maj Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi smthomsen@cas.au.dk
Thorsen, Jakob Egeris Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teojet@cas.au.dk +4560740971 1453, 429
Thorsen, Line Marie Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lm.thorsen@cas.au.dk
Thorup, Mikkel Professor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idemt@cas.au.dk
Thunø, Mette Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag mettethunoe@au.dk +4529799330 +4529799330 1467, 322
Thygaard-Nielsen, Trine My Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi thygaard@cas.au.dk 4205, 229
Thøgersen, Stig Professor emeritus Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag stig.thogersen@cas.au.dk +4528606776
Tipsmark, Kasper Steenfeldt Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier tipsmark@cas.au.dk 1463, 621
Toft, Lasse Løvlund Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi llt@cas.au.dk +4587162536 1453, 330
Tomioka, Jiro Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag asijtomioka@cas.au.dk +4587162761 1465, 325
Tørring, Marie Louise Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mlt@cas.au.dk +4587162089 4235, 226
Uekusa, Shinya Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag s.uekusa@cas.au.dk 1465, 418
Upham, Tonicha Mae Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier tonichaupham@cas.au.dk
Uusimäki, Elisa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag elisa.uusimaki@cas.au.dk 1451, 323
Vaisman, Noa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi noa.vaisman@cas.au.dk +4550357038 4235, 224
Van De Ven, Marie Hélène Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier m.h.vandeven@cas.au.dk
Vandeweerdt, Nena Marthe Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag nena.vandeweerdt@cas.au.dk
Vandkilde, Helle Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farkhv@cas.au.dk +4587162096 +4521727240 4215, 132
Varga, Somogy Professor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag varga@cas.au.dk 1467, 519
Vejlin, Frederik Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi f.vejlin@cas.au.dk 4205, 229
Venhovens, Mikel Johannes Hubertus phd-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mjh.venhovens@cas.au.dk
Vestergaard, Christina Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag etnocv@cas.au.dk 1467, 222
Viftrup, Lars Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi lbv@cas.au.dk 1453, 328
Vine, Michael David Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi michaelvine@cas.au.dk 4235, 130
Visser, Jacco Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk jvisser@cc.au.dk
Vium, Christian Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cvium@cas.au.dk +4529802639 4215, 220
Vognsen, Frederik Lynge Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier hisfvh@cas.au.dk +4587162305 1463, 617
Vohnsen, Nina Holm Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nina.vohnsen@cas.au.dk +4587162113 +4526838862 4236, 211
Vrangbæk, Christian Houth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi chv@cas.au.dk +4587162512 1453, 329