Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Brock, Steen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brozou, Anastasia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ana.brozou@cas.au.dk
Brughmans, Tom Lektor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) t.b@cas.au.dk +4587162546 4230, 226
Bruns, Elizabeth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier elbruns@cas.au.dk
Bræmer Warburg, Anna Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi warburg@cas.au.dk 4231, 211
Bubandt, Nils Ole Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bubandt@cas.au.dk +4587162116 +4560940266 4236, 120
Bugge, David Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teodb@cas.au.dk +4587162448 1453, 425
Bugge, Peter Lektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Bune, Julie Nynne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jnb@cas.au.dk
Busch, Jacob Lektor, Afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjab@cas.au.dk +4593521909 1467, 630
Bønding, Sophie Ekstern lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab socb@cas.au.dk +4529362672
Büter, Anke Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag abueter@cas.au.dk +4587162526 1465, 522
Carvalho, Vinicius Mariano de Adjungeret lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag romvmc@cas.au.dk
Chahine, Anne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi anne.chahine@cas.au.dk
Christensen, Andres Wulff Vissing Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier awvc@cas.au.dk 1463, 624
Christensen, Benjamin
Christensen, Fie Lund Lindegaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi fielund@cas.au.dk
Christensen, Henrik Reintoft Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab hc@cas.au.dk +4587162492 +4528261014 1453, 525
Christensen, Julie Lejsgaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jlch@cas.au.dk 1461, 315
Christensen, Mads Østerlund Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier moch@cas.au.dk 1461, 315
Christensen, Steffen Lind Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier slc@cas.au.dk 1463, 624
Christensen, Søren Bitsch Adjungeret lektor Institut for Kultur og Samfund sbh@aarhus.dk +4541856508
Christensen, Søren Rask Bjerre Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi src@cas.au.dk 4235, 238
Christiansen, Charlotte Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cec@cas.au.dk
Christiansen, Christian O. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idecoc@cas.au.dk +4587162278 +4561662911 1465, 630
Christiansen, Morten H. Professor MSO Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab morten@cc.au.dk
Chung, Ai Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier aichung@cas.au.dk 1467, 319
Ciotti, Manuela Lektor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag manuela.ciotti@cas.au.dk +4587162376 1463, 626
Cohen, Joshua Benjamin Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jbcohen@cas.au.dk 4211
Cole, Richard Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag richardcole@cas.au.dk +4587162228 1463, 524
Copplestone, Tara Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier tara.copplestone@cas.au.dk
Cortês, Carla Mirella De Oliveira Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ccortes@cas.au.dk 4231, 211
Cova, Victor Sacha Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi vcova@cas.au.dk
Cox, Christopher Martin Mikkelsen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre ccox@cc.au.dk 1483, 326
Crafa, Daina Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre daina.crafa@cas.au.dk
Croix, Sarah Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) marksc@cas.au.dk +4587162058 +4560765118 4230, 227
Crone, Katrine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier kcp@cas.au.dk +4587162238 +4587162238 1463, 523
Dahlström, Hanna Sofia Strandmark Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) hanna.dahlstrom@cas.au.dk +4587162542 +4523242520 4230, 220
Dalsgård, Line Lektor, Ph.d.-programleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ald@cas.au.dk +4587162121 +4530279097 4236, 2.19
Damholdt, Malene Flensborg Lektor Institut for Klinisk Medicin malenefd@psy.au.dk
Dandanell, Tone Frank Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag tfd@cas.au.dk
Daroczi, Tibor Tamas Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ttd@cas.au.dk 4210, 26
Daugbjerg, Mads Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mads.daugbjerg@cas.au.dk +4587162128 4236, 119
De Cock, Miriam Jane Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag mirde@cas.au.dk 1453, 427
Deckers, Pieterjan Sylvin Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) pdeckers@cas.au.dk +4587162541 4230, 227
Dessy, Valeria Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi valeria.dessy@cas.au.dk +4553880991
Dewhurst, Richard Charles Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre richard.dewhurst@cas.au.dk
Dias, Tobias Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie idetd@cas.au.dk +4526815875 1465, 530
Dickenson, Christopher Paul Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) christopher.dickenson@cas.au.dk +4587162543 4230, 224
Dietrich, Jan Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag jan.dietrich@cas.au.dk +4587162341 1451, 325