Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Dodd, James Andrew Ph.d.-studerende james.dodd@cas.au.dk
Donnellan, Lieve Adjunkt l.donnellan@cas.au.dk +4587162346 1463, 318
Dr Ulrich, Jörg ju@cas.au.dk
Dyring, Rasmus Adjunkt filrd@cas.au.dk +4551788292 1465, 526
Dyrmann, Kristine Ph.d.-studerende kristine.dyrmann@cas.au.dk +4587162598 1463, 526
Egede, Sif segede@cas.au.dk +4526227102
Egelund Hejlskov, Line Ph.d.-studerende lineegelund@cas.au.dk
Eilenberg, Michael Lektor etnome@cas.au.dk +4587162172 4236, 215
Einarsen, Silje Lyngar Ph.d.-stipendiat sle@cas.au.dk
Elbek, Laust Lund Ph.d.-studerende lelbek@cas.au.dk
Elsayed, Ibrahim Shawky Eltouhamy Studieadjunkt isee@cas.au.dk +4587162534 1453, 326
Engberg, Jakob Lektor je@cas.au.dk +4587162468 1451, 424
Eriksen, Cecilie Postdoc ce@cas.au.dk +4587162249 1467, 530
Erslev, Thomas Ph.d.-studerende idete@cas.au.dk +4587162291 1465, 426
Fabian, Louise Lektor idelfl@cas.au.dk +4587162658 1465, 628
Falch, Lisbeth Aaskov Ph.d.-studerende lisbeth.aaskov.falch@cas.au.dk
Falkenberg, René Lektor teorf@cas.au.dk +4587162874 1451, 327
Felding, Louise Ph.d.-studerende lofel@cas.au.dk
Fibiger, Marianne Qvortrup Lektor mf@cas.au.dk +4587162436 1453, 529
Fibiger, Thomas Brandt Videnskabelig assistent thomas.fibiger@cas.au.dk +4530287099
Fiig, Christina Lektor cfiig@cas.au.dk +4587162219 1461, 626
Fischer, Georg Lektor fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Flora, Janne Lektor jakf@cas.au.dk +4587162915
Frausing, Kristian Park Ph.d.-studerende filkpf@cas.au.dk 1465, 421
Fuller, Benjamin Thomas Postdoc fuller@cas.au.dk
Funahashi, Daena Adjunkt funahashi@cas.au.dk
Fusaroli, Riccardo Lektor fusaroli@cas.au.dk +4587163145 1485, 640
Gade, Christian B. N. Lektor gade@cas.au.dk +4587163276 4236, 214
Gammelby, Ane Kathrine Lolholm Videnskabelig assistent ak@cc.au.dk +4561707411
Giles, Kate Adjungeret lektor
Gill, Harmandeep Kaur Ph.d.-studerende hkgill@cas.au.dk
Gotthardsen, Tanja Videnskabelig assistent tg@cas.au.dk
Gram-Skjoldager, Karen Lektor hiskgs@cas.au.dk +4587162306 1461, 528
Graneberg, Katerina Hausildova Studielektor katerina.graneberg@cas.au.dk +4587162243 1461, 624
Grauslund Kristensen, Anne Sophie Ph.d.-studerende as.grauslund@cas.au.dk 1467, 319
Gregersen, Andreas Beyer Ph.d.-studerende abg@cas.au.dk +4521338652 1465, 619
Guichon, Mélanie Lindbjerg Ph.d.-studerende mlg@cas.au.dk 1465, 619
Gundersen, Lars Bo Lektor fillg@cas.au.dk +4587162274 1465, 615
Gundersen, Olav Elias Ph.d.-studerende olav.elias.gundersen@cas.au.dk
Gunnertoft, Anna Døssing Ph.d.-studerende anna@cas.au.dk
Günther, Jasmin Ii Sabai Ph.d.-studerende jasmin.guenther@cas.au.dk
Haase, Kirstine Ph.d.-studerende kirha@cas.au.dk +4587162538 4230, 220
Hammers, Neeke Mineke Ph.d.-studerende neeke.hammers@cas.au.dk
Hansen, Anders Lund Gæsteprofessor idealh@cas.au.dk 1465, 520
Hansen, Anders Sybrandt Lektor etnoash@cas.au.dk +4560662175 1467, 328
Hansen, Annette Skovsted Lektor ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Hansen, Sanne Ph.d.-studerende sah@cas.au.dk 1453, 516
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende tfh@cas.au.dk +4587162239 1463, 623
Harvey, David Charles Lektor david.harvey@cas.au.dk +447949212177
Hass, Trine Arlund Postdoc klftjah@cas.au.dk 1461, 321