Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Egelund Hejlskov, Line Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier lineegelund@cas.au.dk
Eilenberg, Michael Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnome@cas.au.dk +4587162172 +4529720474 4236, 215
Einarsen, Silje Lyngar Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab sle@cas.au.dk
Elbek, Laust Lund Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lelbek@cas.au.dk 4215, 214
Elsayed, Ibrahim Shawky Eltouhamy Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag isee@cas.au.dk +4581905248
Enevoldsen, Kenneth Christian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kenneth.enevoldsen@cas.au.dk
Engberg, Jakob Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag je@cas.au.dk +4587162468 1451, 424
Fabian, Louise Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idelfl@cas.au.dk +4587162658 1465, 628
Falkenberg, René Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teorf@cas.au.dk +4587162874 1451, 327
Felding, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier lofel@cas.au.dk
Fibiger, Marianne Qvortrup Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab mf@cas.au.dk +4587162436 +4522814586 1453, 529
Fibiger, Thomas Brandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag thomas.fibiger@cas.au.dk +4530287099 1453, 527
Fiig, Christina Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag cfiig@cas.au.dk +4587162219 +4560892415 1461, 626
Fischer, Georg Lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Fitzgerald, Taylor Grace Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) tgf@cas.au.dk +4587162734 4230, 229
Flora, Janne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jakf@cas.au.dk +4587162915
Frausing, Kristian Park Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filkpf@cas.au.dk +4587552563
Fredenslund, Mie Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag mief@cas.au.dk
Frederiksen, Martin Demant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi demant@cas.au.dk +4587162065 4235, 234
French, Theresa Lundquist Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag tlf@cas.au.dk 1451, 429
Fusaroli, Riccardo Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab fusaroli@cas.au.dk +4587163145 1485, 640
Gade, Christian B. N. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gade@cas.au.dk +4587163276 4236, 214
Gammelby, Ane Kathrine Lolholm Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab ak@cc.au.dk +4561707411
Gill, Harmandeep Kaur Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi hkgill@cas.au.dk 4215, 218
Gram-Skjoldager, Karen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hiskgs@cas.au.dk +4587162306 1461, 528
Graneberg, Katerina Hausildova Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag katerina.graneberg@cas.au.dk +4587162243 1461, 624
Grauslund Kristensen, Anne Sophie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier as.grauslund@cas.au.dk 1465, 421
Gregersen, Andreas Beyer Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie abg@cas.au.dk +4521338652 1465, 520
Grüner, Line Brandbyge Schmidt Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi line.gruner@cas.au.dk 4231, 211
Guichon, Mélanie Lindbjerg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mlg@cas.au.dk 1465, 619
Gundersen, Lars Bo Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag fillg@cas.au.dk +4587162274 1465, 615
Gunnertoft, Anna Døssing Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi anna@cas.au.dk
Günther, Jasmin Ii Sabai Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jasmin.guenther@cas.au.dk
Haase, Kirstine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) kirha@cas.au.dk +4587162538 4230, 220
Hansen, Anders Lund Professor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idealh@cas.au.dk
Hansen, Anders Sybrandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag etnoash@cas.au.dk +4560662175 1467, 328
Hansen, Annette Skovsted Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Hansen, Mads Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mahans@cas.au.dk 1467, 221
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier tfh@cas.au.dk +4587162239 1465, 421
Harvey, David Charles Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.harvey@cas.au.dk +447949212177 4211
Hass, Trine Arlund Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag klftjah@cas.au.dk 1461, 321
Heijnis, Arjen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier arjenh@cas.au.dk Hovedbygningen, Moesgård, 28
Heimann, Katrin Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre katrinheimann@cas.au.dk +4587162913 1483, 326
Heldgaard, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi louise.heldgaard@cas.au.dk 1453, 327
Hellenes, Andreas Mørkved Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag amh@cas.au.dk +4745225586 1461, 421
Helligsøe, Kasper Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kph@cas.au.dk
Hermankova, Petra Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag petra.hermankova@cas.au.dk 1463, 421
Hernu, Mathilde Andrée Julienne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab mhernu@cas.au.dk 1451, 521
Hilson, Mary Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag mary.hilson@cas.au.dk +4587162237 1461, 430
Hinge, George Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag george.hinge@cas.au.dk +4587162337 +4520822289 1461, 322