Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Fabian, Louise Lektor idelfl@cas.au.dk +4587162658 1465, 628
Falkenberg, René Lektor teorf@cas.au.dk +4587162874 1451, 327
Felding, Louise Ph.d.-studerende lofel@cas.au.dk
Fibiger, Marianne Qvortrup Lektor mf@cas.au.dk +4587162436 1453, 529
Fibiger, Thomas Brandt Lektor thomas.fibiger@cas.au.dk +4530287099 1453, 527
Fiig, Christina Lektor cfiig@cas.au.dk +4587162219 1461, 626
Fischer, Georg Lektor fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Fitzgerald, Taylor Grace Videnskabelig assistent tgf@cas.au.dk
Flora, Janne Lektor jakf@cas.au.dk +4587162915
Frausing, Kristian Park Ph.d.-studerende filkpf@cas.au.dk 1465, 421
Frederiksen, Martin Demant Lektor demant@cas.au.dk +4587162065 4235, 234
French, Theresa Lundquist Videnskabelig assistent tlf@cas.au.dk 1451, 429
Gade, Christian B. N. Lektor gade@cas.au.dk +4587163276 4236, 214
Gammelby, Ane Kathrine Lolholm Ph.d.-studerende ak@cc.au.dk +4587163208 5335, 158
Garne, Kristoffer Ph.d.-studerende krg@cas.au.dk 1453, 323
Giles, Kate Adjungeret lektor
Gill, Harmandeep Kaur Ph.d.-studerende hkgill@cas.au.dk
Gotthardsen, Tanja Videnskabelig assistent tg@cas.au.dk
Gram-Skjoldager, Karen Lektor hiskgs@cas.au.dk +4587162306 1461, 528
Graneberg, Katerina Hausildova Studielektor katerina.graneberg@cas.au.dk +4587162243 1461, 624
Grauslund Kristensen, Anne Sophie Ph.d.-studerende as.grauslund@cas.au.dk 1467, 319
Gregersen, Andreas Beyer Ph.d.-studerende abg@cas.au.dk +4521338652 1465, 619
Grüner, Line Brandbyge Schmidt Ph.d.-studerende line.gruner@cas.au.dk
Guichon, Mélanie Lindbjerg Ph.d.-studerende mlg@cas.au.dk 1465, 619
Gundersen, Lars Bo Lektor fillg@cas.au.dk +4587162274 1465, 615
Gundersen, Olav Elias Ph.d.-studerende olav.elias.gundersen@cas.au.dk
Gunnertoft, Anna Døssing Ph.d.-studerende anna@cas.au.dk
Günther, Jasmin Ii Sabai Ph.d.-studerende jasmin.guenther@cas.au.dk
Hansen, Anders Lund Professor idealh@cas.au.dk
Hansen, Anders Sybrandt Lektor etnoash@cas.au.dk +4560662175 1467, 328
Hansen, Annette Skovsted Lektor ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende tfh@cas.au.dk +4587162239 1463, 623
Harvey, David Charles Lektor david.harvey@cas.au.dk +447949212177
Hass, Trine Arlund Postdoc klftjah@cas.au.dk 1461, 321
Hau, Mark Friis Ph.d.-studerende mark.hau@cas.au.dk 1463, 628
Heijnis, Arjen Ph.d.-studerende arjenh@cas.au.dk Hovedbygningen, Moesgård, 28
Heldgaard, Louise Ph.d.-studerende louise.heldgaard@cas.au.dk
Hellenes, Andreas Mørkved Postdoc amh@cas.au.dk +4745225586 1461, 421
Helligsøe, Kasper Ph.d.-studerende kph@cas.au.dk
Hermankova, Petra Postdoc petra.hermankova@cas.au.dk 1463, 421
Hermann, Anna Ph.d.-studerende anher@cas.au.dk 1453, 333
Hernu, Mathilde Andrée Julienne Ph.d.-studerende mhernu@cas.au.dk 1451, 521
Hess, Thomas Postdoc thomas.hess@uni-tuebingen.de
Hilson, Mary Professor mary.hilson@cas.au.dk +4587162237 1461, 430
Hinge, George Lektor george.hinge@cas.au.dk +4587162337 1461, 322
Hoffmann, Sanne Ph.d.-studerende shoffmann@cas.au.dk 1461, 315
Holm, Andreas Beck Lektor anbh@cas.au.dk +4587162294 1467, 625
Holm, Bo Kristian Lektor teobh@cas.au.dk +4587162453 1453, 428
Holmqvist, Silke Ph.d.-studerende sh@cas.au.dk 1463, 525
Holst, Mads Kähler Adjungeret professor mads.holst@cas.au.dk +4522994915