Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Hussain, Shumon Tobias Adjunkt s.t.hussain@cas.au.dk
Høghøj, Mikkel Postdoc hismh@cas.au.dk +4531414165 1463, 424
Pedersen, Susanne Højlund Lektor etnosh@cas.au.dk +4587162125 4236, 114
Høybye, Martin Ph.d.-studerende mh@cas.au.dk
Ifversen, Jan Lektor jif@cas.au.dk +4540184818 1461, 628
Ingesman, Per teopi@cas.au.dk +4587162417 1451, 425
Ismail, Abir Mohamad Ph.d.-studerende ami@cas.au.dk
Iversen, Marie Kølbæk Ph.d.-studerende mki@cas.au.dk
Jackson, Rowan Ph.d.-studerende rowan.jackson@cas.au.dk
Jacobsen, Anders-Christian Professor MSO alj@cas.au.dk +4587162467 1453, 424
Jensen, Hans Jørgen Lundager Professor hj@cas.au.dk +4587162445 1453, 531
Jensen, Helle Juel Lektor farkhjj@cas.au.dk 4215, 222
Jensen, Helle Strandgaard Lektor hs.jensen@cas.au.dk +4587162203 1463, 526
Jensen, Maria Aagaard Bromer Videnskabelig assistent maje@cas.au.dk
Jensen, Mathias Paul Bjørnevad Ph.d.-studerende mathias.jensen@cas.au.dk
Jensen, Mette Frisk Seniorrådgiver, ph.d., leder af danmarkshistorien.dk hismfj@cas.au.dk +4587162327 1461, 420
Jensen, Svend Fodgaard Studielektor teosfj@cas.au.dk +4587162442 1453, 322
Jensen, Uffe Juul Professor filujj@cas.au.dk +4520227691 1465, 430
Jeppesen, Morten Haugaard Lektor idemhj@cas.au.dk +4587162268 1467, 626
Jia, Meina Ph.d.-studerende meina.jia@cas.au.dk 1467, 319
Johannsen, Niels Nørkjær Lektor nnj@cas.au.dk +4587162078 4215, 218
Johansen, Kirstine Helboe Lektor kp@cas.au.dk +4587162485 1451, 427
Johansen, Mette-Louise Lektor mlej@cas.au.dk +4587162173 4236, 243
Juul, Katrine Balsgaard Ph.d.-studerende katrine.balsgaard.juul@cas.au.dk +4587162178 4210, 28
Jørgensen, Christian Svejgård Lunde Ph.d.-studerende christiansvejgaard@cas.au.dk
Jørgensen, Claus Møller Lektor hiscj@cas.au.dk +4587162218 1461, 522
Jørgensen, Dorthe Lektor idedj@cas.au.dk +4587162284 1465, 623
Kansteiner, Wulf Professor MSO wk@cas.au.dk +4587162195 1461, 521
Kase, Vojtech Postdoc kase@cas.au.dk 1463, 528
Kayser, Lis Ph.d.-studerende lika@cas.au.dk
Keller, Kirsten Lee Ph.d.-studerende kkeller@cas.au.dk
Kennild, Sidsel Jelved Ph.d.-studerende sik@cas.au.dk
Kieffer-Døssing, Astrid Ph.d.-studerende akd@cas.au.dk
Kjærsgaard, Simon Ege Dahl Videnskabelig assistent sedk@cas.au.dk
Klamer, Jacob Renze Ph.d.-studerende renze.klamer@cas.au.dk
Klockmann, Jette Baagø Ph.d.-studerende jette.klockmann@cas.au.dk
Koefoed, Nina Javette Lektor hisnk@cas.au.dk +4587162198 1461, 520
Kovács, Borbála Postdoc bkovacs@cas.au.dk 1467, 319
Krammer-Haßler, Mikkel Weel Ph.d.-studerende mwk@cas.au.dk
Krasilnikoff, Jens Lektor hisjk@cas.au.dk +4587162189 1461, 423
Krause-Jensen, Katrine Adjunkt filkkj@cas.au.dk
Kreis, Guido Lektor guido.kreis@cas.au.dk +4587162136 1467, 624
Kristensen, Troels Myrup Lektor, forskningsprogramleder tmk@cas.au.dk +4587162043 1461, 320
Kristiansen, Mette Svart Lektor markmsk@cas.au.dk +4587162084 4215, 133
Krogh, Uffe Videnskabelig assistent ukrogh@cas.au.dk
Kølvraa, Christoffer Leiding Lektor eurock@cas.au.dk +4587162374 1461, 621
Kühle, Lene Professor MSO lk@cas.au.dk +4587162425 1453, 533
Langballe, Niels Ph.d.-studerende filnwl@cas.au.dk 1467, 520
Larsen, Johan Sandvang Ph.d.-studerende jslarsen@cas.au.dk
Larsen, Kasper Bro Lektor kbl@cas.au.dk +4587162484 1451, 324