Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Krasilnikoff, Jens Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisjk@cas.au.dk +4587162189 1461, 423
Krause-Jensen, Katrine Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filkkj@cas.au.dk
Kreis, Guido Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag guido.kreis@cas.au.dk +4587162136 1467, 624
Kristensen, Catrine Sundorf Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre csun@cas.au.dk
Kristensen, Nathalia Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) nbkristensen@cas.au.dk
Kristensen, Troels Myrup Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag tmk@cas.au.dk +4587162043 1461, 320
Kristensen-McLachlan, Ross Deans Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre rdkm@cas.au.dk
Kristiansen, Mette Svart Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier markmsk@cas.au.dk +4587162084 4215, 133
Kristiansen, Søren Munch Lektor Institut for Geoscience smk@geo.au.dk +4587156436 +4523382424 1672, 117
Kølvraa, Christoffer Leiding Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag eurock@cas.au.dk +4587162374 1461, 621
Kühle, Lene Professor MSO, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab lk@cas.au.dk +4587162425 +4524276427 1453, 533
Langballe, Niels Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filnwl@cas.au.dk 1467, 520
Larsen, Johan Sandvang Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jslarsen@cas.au.dk
Larsen, Kasper Bro Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag kbl@cas.au.dk +4587162484 1451, 324
Laursen, Camilla Brændstrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cbl@cas.au.dk +4522622974 4215, 228
Lehrmann, Malthe Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lehrmann@cas.au.dk
Lesher, Charles Professor Institut for Geoscience lesher@geo.au.dk
Lieberoth, Andreas Adjunkt DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Aarhus andreas@edu.au.dk +4525808859 +4525808859 1483, 552
Lied, Laurel Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi laurel.lied@cas.au.dk
Lodberg, Lars Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filll@cas.au.dk 1467, 617
Lodberg, Peter Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teopl@cas.au.dk +4587162481 +4521261261 1453, 430
Loehr, Janeen Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre janeen.loehr@usask.ca
Lorentzen, Jakob Due Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag jlo@cas.au.dk
Lorenzen, Søren Carsten Light Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi sl@cas.au.dk 1453, 331
Louw, Maria E. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnolouw@cas.au.dk +4587162062 +4522262279 4235, 2.22
Lovelady, Astrid Stampe Konsulent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi asl@cas.au.dk
Lowe, Sebastian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi sebastian.lowe@cas.au.dk
Lund Mortensen, Emilie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi elm@cas.au.dk +4526211250 4215, 222
Løppenthin, Andreas Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre au515752@cas.au.dk
Løvschal, Mette Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier lovschal@cas.au.dk +4522889205 4210, 25
Løvschal-Nielsen, Pia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi pia.loevschal-nielsen@cas.au.dk +4587162079 +4528703678 4218
Magnúsdóttir, Rósa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag slarm@cas.au.dk +4587162319 +4561268415 1461, 426
Malmgart, Liselotte Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat lm@cas.au.dk +4587162752 1467, 427
Mannino, Marcello Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier marcello.mannino@cas.au.dk +4587162956 +4522563000 4215, 126
Maring, Rikke Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rikke.maring@cas.au.dk +4521736973
Marriott Webb, Holly Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier hmw@cas.au.dk 1463, 525
Martinsen, Lone Kølle Seniorforsker Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret koelle@cas.au.dk 1451, 421
Mathiasen Stopa, Sasja Emilie Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret teoses@cas.au.dk +4526257674 1453, 422
Mathys, Chris Lektor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre chmathys@cas.au.dk +4587162906 1483, 327
Matta, Valentina Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier valentina.matta@cas.au.dk
Matzig, David Nicolas Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.matzig@cas.au.dk
Mauritsen, Anne Lundahl Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab anlm@cas.au.dk 1453, 516
McAtackney, Laura Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laura.mcatackney@cas.au.dk +4587163331 4215, 123
Meinert, Lotte Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lotte.meinert@cas.au.dk +4593522200 +4593522200 4236, 115
Mikkelsen, Thomas Christian Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mikkelsentc@cas.au.dk +4521623718
Mitkidis, Panagiotis Lektor Institut for Virksomhedsledelse pm@mgmt.au.dk +4550407867 2610, S320
Mohamed, Wesam Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier wesam.mo@cas.au.dk +4550402547
Morell Hjortshøj, Naja Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier najhjo@cas.au.dk 1465, 225
Morris, Jeremy Lektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag jmorris@cas.au.dk +4587162532 1467, 325
Mortensen, Jacob Palle Bliddal Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teojmo@cas.au.dk +4587162429 1451, 326