Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Larsen, Rune
Larsen, Tina Langholm Ph.d.-studerende tlla@cas.au.dk +4550732167 1451, 528
Laursen, Camilla Brændstrup Ph.d.-studerende cbl@cas.au.dk +4522622974
Lehrmann, Malthe Ph.d.-studerende lehrmann@cas.au.dk
Lied, Laurel Ph.d.-studerende laurel.lied@cas.au.dk
Linaa, Jette Adjungeret lektor jl@cas.au.dk
Lodberg, Lars Ph.d.-studerende filll@cas.au.dk 1465, 423
Lodberg, Peter Professor MSO teopl@cas.au.dk +4587162481 1453, 430
Lorentzen, Jakob Due jlo@cas.au.dk
Lorenzen, Søren Carsten Light Ph.d.-studerende sl@cas.au.dk 1453, 331
Louw, Maria E. Lektor etnolouw@cas.au.dk +4587162062 4235, 2.22
Lowe, Sebastian Ph.d.-studerende sebastian.lowe@cas.au.dk
Lund Mortensen, Emilie Ph.d.-studerende elm@cas.au.dk +4526211250
Løvschal, Mette Lektor lovschal@cas.au.dk +4522889205
Løvschal-Nielsen, Pia Ph.d.-studerende pia.loevschal-nielsen@cas.au.dk +4587162079 4218
Machado, Júlia Ph.d.-stipendiat norjam@cas.au.dk
Magnúsdóttir, Rósa Lektor slarm@cas.au.dk +4587162319 1461, 426
Mannino, Marcello Lektor marcello.mannino@cas.au.dk +4587162956 4215, 228
Maring, Rikke Ph.d.-studerende rikke.maring@cas.au.dk
Marriott Webb, Holly Ph.d.-studerende hmw@cas.au.dk 1463, 525
Mathiasen Stopa, Sasja Emilie teoses@cas.au.dk +4526257674
Matta, Valentina Ph.d.-studerende valentina.matta@cas.au.dk
Matzig, David Nicolas Ph.d.-studerende david.matzig@cas.au.dk
Mauritsen, Anne Lundahl Ph.d.-studerende anlm@cas.au.dk 1453, 516
McAtackney, Laura Lektor laura.mcatackney@cas.au.dk +4587163331 4215, 121
Meinert, Lotte Professor lotte.meinert@cas.au.dk +4593522200
Mikkelsen, Thomas Christian mikkelsentc@cas.au.dk +4521623718
Mohamed, Wesam Ph.d.-studerende wesam.mo@cas.au.dk
Morell Hjortshøj, Naja Ph.d.-studerende najhjo@cas.au.dk 1465, 225
Morris, Jeremy Lektor jmorris@cas.au.dk +4587162532 1467, 325
Mortensen, Jacob Palle Bliddal Postdoc teojmo@cas.au.dk +4587162429 1451, 326
Munk, Karen Lektor filkpm@cas.au.dk +4587162247 1465, 418
Møller Christensen, Dorthe Studieadjunkt dorthemchristensen@cas.au.dk +4587162394 1461, 328
Naum, Magdalena Ewa Lektor magdalena.naum@cas.au.dk 4215, 129
Navarro Guerrero, Nicolas Adjunkt nng@eng.au.dk 2330
Netterstrøm, Jeppe Büchert Lektor hisjbn@cas.au.dk +4587162204 1461, 422
Nicolaisen, Martin Arvad Videnskabelig assistent au632006@cas.au.dk
Nielsen, Christian Axboe Lektor christian.a.nielsen@cas.au.dk +4587162241 1461, 625
Nielsen, Karina Ph.d.-studerende karina.nielsen@clin.au.dk
Nielsen, Marie Vejrup Lektor mvn@cas.au.dk +4587162506 1453, 518
Nielsen, Morten etnomn@cas.au.dk +4587162165 4236, 220
Nielsen, Simon Kjær Ph.d.-studerende skn@cas.au.dk
Nielsen, Stine Hauberg Ph.d.-studerende shn@cas.au.dk
Nissen, Ulrik Lektor teoubn@cas.au.dk +4587162461 1453, 433
Nygaard, Bertel Lektor, forskningsprogramleder bertel.nygaard@cas.au.dk +4587162225 1461, 524
Nygaard, Simon Videnskabelig assistent sn@cas.au.dk +4561264715
Nymann, Helene Ph.d.-studerende helenenymann@cas.au.dk
Nørskov, Marco Lektor filmanp@cas.au.dk +4593522306 1465, 226
Nørskov, Vinnie Lektor klavn@cas.au.dk +4587162801 1414, 115
Olesen, Mattias Gori Ph.d.-studerende mgo@cas.au.dk 1451, 529