Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Du kan søge på instituttets medarbejdere i søgefeltet herunder, eller få medarbejderne sorteret efter navn, mail m.v. ved at klikke på kategorierne nedenfor.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Olesen, Niels Wium Lektor hisnwo@cas.au.dk +4587162192 1461, 518
Olesen, Simon Mølholm Ph.d.-studerende hissmo@cas.au.dk +4587162305 1463, 617
Olesen, Thorsten Borring Professor histbo@cas.au.dk +4587162208 1461, 530
Olsen, Nikolaj Studielektor no@cas.au.dk +4587162547 1453, 320
Ostoic, Antonio Rivero Postdoc jaro@cas.au.dk 1463, 421
Otto, Ton Professor, AIAS-JCS Fellow ton.otto@aias.au.dk +4587153752 1630, 122
Pacheco Cueva, Vladimir Douglas Lektor vpc@cas.au.dk +4587162217 1461, 622
Pade, Marianne Professor pade@cas.au.dk 1461, 330
Pardue, Derek dpardue@cas.au.dk
Pathak, Gauri Sanjeev Adjunkt gauri@cas.au.dk +4587162137 1465, 328
Pedersen, Else Marie Wiberg Lektor teoewp@cas.au.dk +4587162459 1453, 426
Pedersen, Jesper Borre Ph.d.-studerende jesper.borre@cas.au.dk
Pedersen, Ludvig Goldschmidt Ph.d.-studerende lgp@cas.au.dk +4520439084 1465, 630
Pedersen, Maria Nørby Ph.d.-studerende manp@cas.au.dk 1463, 622
Pedersen, Nils Arne Lektor teonap@cas.au.dk +4587162415 1451, 426
Petersen, Anders Klostergaard Lektor akp@cas.au.dk
Petersen, Laura Bjørg Serup Ph.d.-studerende lbsp@cas.au.dk 1453, 330
Petersen, Nora Ph.d.-studerende nmp@cas.au.dk
Piorr, Mirja 1463, 628
Platz, Anemone Lektor ostap@cas.au.dk +4587162328 1465, 330
Poulsen, Birte Lektor klabp@cas.au.dk +4587162139 1461, 324
Poulsen, Bjørn Professor hisbp@cas.au.dk +4587162184 1461, 424
Poulsen, Søren Ph.d.-studerende sbp@cas.au.dk
Pracht, Erich Benjamin Ph.d.-studerende ebp@cas.au.dk
Pristed, Birgitte Beck Lektor birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 1467, 321
Puntervold, Jonathan Nilas Ph.d.-studerende puntervold@cas.au.dk
Purzycki, Benjamin Grant Lektor bgpurzycki@cas.au.dk 1451, 525
Quick, Oliver Ph.d.-studerende osquick@cas.au.dk 1467, 222
Rabjerg, Bjørn Adjunkt teobjr@cas.au.dk +4587162451 1453, 421
Radohs, Luisa Ph.d.-studerende luisa.radohs@cas.au.dk
Raja, Rubina Professor rubina.raja@cas.au.dk +4587162046 1461, 326
Rask Bjerre Odgaard, Marie Ph.d.-studerende mabo@cas.au.dk
Rasmussen, Amanda Møller Ph.d.-studerende amamolras@cas.au.dk
Rasmussen, Anders Moe Lektor filamr@cas.au.dk +4587162281 1467, 526
Rasmussen, Carsten Porskrog Adjungeret professor +4573121400
Rasmussen, Gitte Vandborg Ph.d.-studerende gvr@cas.au.dk
Rasmussen, Jakob Brink Ph.d.-studerende jakob.b.rasmussen@cas.au.dk +4523959178
Rasmussen, Leonora Lottrup Ph.d.-studerende hisllr@cas.au.dk 1463, 622
Rastén, Simon Ph.d.-studerende simon.rasten@cas.au.dk
Reinhardt-Larsen, Jon Ph.d.-studerende jrl@cas.au.dk +4587162238 1463, 523
Renders, Johannes Ph.d.-studerende johannes.renders@cas.au.dk
Riede, Felix Professor MSO, forskningsprogramleder f.riede@cas.au.dk +4587162081 4215, 126
Riexinger, Martin Thomas Lektor mri@cas.au.dk +4587162421 1453, 520
Ringskou, Christian Ph.d.-studerende cr@cas.au.dk 1463, 530
Rodogno, Raffaele Lektor, forskningsprogramleder filrr@cas.au.dk +4587162259 1467, 521
Rognlien, Louise Ph.d.-studerende lr@cas.au.dk 1465, 422
Rom-Jensen, Byron Zachary Postdoc bzrj@cas.au.dk 1461, 421
Rytter, Mikkel Professor MSO mikkel.rytter@cas.au.dk +4525149892
Rønkilde, Jette Bendixen Postdoc teojbr@cas.au.dk +4587162675 1451, 422
Sakurai, Daizo Gæsteprofessor dasa@cas.au.dk 1463, 630