Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Rabjerg, Bjørn Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teobjr@cas.au.dk +4587162451 1453, 421
Radohs, Luisa Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier luisa.radohs@cas.au.dk
Raja, Rubina Professor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag rubina.raja@cas.au.dk +4587162046 +4527188390 1461, 326
Ramesh, Prakruti Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag prakruti@cas.au.dk 1467, 222
Rask Bjerre Odgaard, Marie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mabo@cas.au.dk 4231, 211
Rasmussen, Amanda Møller Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi amamolras@cas.au.dk 4205, 229
Rasmussen, Anders Moe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filamr@cas.au.dk +4587162281 1467, 526
Rasmussen, Gitte Vandborg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gvr@cas.au.dk 4205, 229
Rasmussen, Jakob Brink Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier jakob.b.rasmussen@cas.au.dk +4523959178
Rastén, Simon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier simon.rasten@cas.au.dk
Reinhardt-Larsen, Jon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jrl@cas.au.dk +4587162238 1463, 523
Riede, Felix Professor MSO, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier f.riede@cas.au.dk +4560187382 +4560187382 4216, 147
Riexinger, Martin Thomas Lektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag mri@cas.au.dk +4587162421 +4529122430 1453, 520
Ringskou, Christian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier cr@cas.au.dk 1463, 530
Rocca, Roberta Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre roberta.rocca@cas.au.dk
Rodogno, Raffaele Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrr@cas.au.dk +4587162259 1467, 521
Roepstorff, Andreas Professor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre andreas.roepstorff@cas.au.dk +4587162124 +4526362772 1483, 319
Rognlien, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie lr@cas.au.dk 1465, 422
Rom-Jensen, Byron Zachary Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag bzrj@cas.au.dk 1461, 421
Rumberg, Antje Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag a.rumberg@cas.au.dk
Rytter, Mikkel Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mikkel.rytter@cas.au.dk +4525149892 4235, 230
Rønkilde, Jette Bendixen Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag teojbr@cas.au.dk +4587162675 1451, 422
Saabye, Sigrid Nielsen Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag ssaabye@cas.au.dk
Sandal, Meina Jia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier meina.jia@cas.au.dk 1467, 319
Sandberg, Pete Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag petesandberg@cas.au.dk +4526376941 1463, 528
Sauer, Nikoline Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier nsp@cas.au.dk
Saxkjær, Sine Grove Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) klasgs@cas.au.dk +4587162538 4230, 223
Schjødt, Uffe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab us@cas.au.dk +4587162439 1453, 522
Schleicher, Marianne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab ms@cas.au.dk +4587162419 +4542206589 1453, 526
Schlosser Schmidt, Sally PhD Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag sss@cc.au.dk 1463, 622
Schlütter, Mette Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi memosc@cas.au.dk 4231, 211
Schmalenberger, Sophie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier soschma@cas.au.dk +4587162231 1461, 623
Schmidt, Ulla Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag teous@cas.au.dk +4587162437 1451, 431
Schneidermann, Nanna Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nanna.s@cas.au.dk 4235, 136
Pallesen, Cecil Marie Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnocmsp@cas.au.dk +4587162171 +4550747805 4235, 136
Schulz, Savhannah Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi savhannah@cas.au.dk
Schulz-Forberg, Hagen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag hishsf@cas.au.dk +4587162232 1465, 426
Schütt, Morten Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnoms@cas.au.dk 4231, 2.51
Sedgwick, Mark Professor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag mjrs@cas.au.dk +4587162657 1451, 522
Seeberg, Jens Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jseeberg@cas.au.dk +4587162117 +4520596770 4215, 230
Sefland Pedersen, Simone Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie ssp@cas.au.dk +4587162202 1465, 422
Seibt, Johanna Professor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filseibt@cas.au.dk +4587162245 1467, 230
Selmer, Bodil Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bodil.selmer@cas.au.dk +4587162115 4236, 113
Shepherd, Nick Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ns@cas.au.dk 4211
Shukla, Vivek Kumar Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag vivekshukla@cas.au.dk +4587162182 1465, 321
Sindbæk, Søren Michael Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farksms@cas.au.dk +4540878334 +4540878334 4230, 228
Skaanes, Thea Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi thea.skaanes@cas.au.dk +4587162562 +4522374851
Skewes, Lea Postdoc Institut for Statskundskab etnols@cas.au.dk 1341, 224
Skipper, Mattias Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filmsr@cas.au.dk +4560227857 1467, 520
Skoda, Uwe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag skoda@cas.au.dk +4587162325 1465, 322