Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Vognsen, Frederik Lynge Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier hisfvh@cas.au.dk +4587162305 1463, 617
Vohnsen, Nina Holm Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nina.vohnsen@cas.au.dk +4587162113 +4526838862 4236, 211
Vos, Julie de Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier julie.de.vos@cas.au.dk 4215, 034
Vrangbæk, Christian Houth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi chv@cas.au.dk +4587162512 1453, 329
Vrangbæk, Eva Elisabeth Houth Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi eehv@cas.au.dk +4587162512 1453, 329
Wackerhausen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie a.wackerhausen@cas.au.dk 1467, 223
Wainman, Nicholas Rowland Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nicholas.wainman@cas.au.dk
Waltorp, Karen Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnkw@cas.au.dk 4235, 212
Waltz, Miriam Hanna Ancilla Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi miriamwaltz@cas.au.dk 4205, 229
Warner, Cameron Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etncw@cas.au.dk +4587162667 +4551468001 4236, 116
Welz, Claudia Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag clw@cas.au.dk
Wentzer, Thomas Schwarz Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filts@cas.au.dk +4587162295 1467, 623
Wilken, Lisanne Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag ceklw@cas.au.dk +4587162235 1461, 620
Willert, Kristoffer Balslev Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie kw@cas.au.dk 1465, 530
Witcombe, Nicola Anne Projektkoordinator Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag nwitcombe@cas.au.dk +4587161959 1461, 415
Wolff, Stina Møldrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi stinawolff@cas.au.dk
Xygalatas, Dimitris Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre xygalatas@cas.au.dk 1483, 3. etage
Yamamoto, Raymond Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag raymond.yamamoto@cas.au.dk
Yding, Mads Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier msy@cas.au.dk +4587162764 1463, 619
Zahedi, Pardis Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier pzahedi@cas.au.dk +4550246472
Zhang, Chun Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag ostzc@cas.au.dk +4587162304 +4531250656 1465, 326
Zheng, Yayi Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi yyz@cas.au.dk
Ziegler, Magnus Møller Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag mmz@cas.au.dk
Zuppi, Andrea Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi azuppi@cas.au.dk +4552812413 4215, 232
du Plessis, Pierre Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi p.duplessis@cas.au.dk
van Emde Boas, Evert Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag evert.vanemdeboas@cas.au.dk 1463, 325