Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Fusaroli, Riccardo Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab fusaroli@cc.au.dk 1485, 640
Gade, Christian Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gade@cas.au.dk +4587163276 4236, 214
Gammelby, Ane Kathrine Lolholm Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ak@cc.au.dk +4561707411
Garth Jones, Rhiannon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier rhiannon.garthjones@cas.au.dk
Ghandchi, Narges Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ng@cas.au.dk
Glas, Jacob Evert Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag jeglas@cas.au.dk +4587168983 1451, 422
Glass, Rivkah Gillian Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag rgglass@cas.au.dk +4587168984 1451, 422
Gotfredsen, Laura Persdatter Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) laurap@cas.au.dk
Gram-Skjoldager, Karen Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hiskgs@cas.au.dk 1461, 528
Grauslund, Anne Sophie Forsker Institut for Folkesundhed - Forskningsenheden for Almen Praksis as.grauslund@ph.au.dk 1260
Grüner, Line Brandbyge Schmidt Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi line.gruner@cas.au.dk 4231, 211
Guan, Yue Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag yue.guan@cas.au.dk +4587169086 1465, 324
Gundersen, Lars Bo Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag fillg@cas.au.dk +4587162274 1465, 615
Hæstrup, Frida Ph.d.-studerende Institut for Klinisk Medicin - Afdeling for Depression og Angst frihae@clin.au.dk
Hallett, Christopher Hugh Professor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) au686687@cas.au.dk
Hansen, Anders Sybrandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnoash@cas.au.dk +4587162082 +4560662175 4236, 213
Hansen, Annette Skovsted Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Hansen, Lasse Ph.d.-studerende Institut for Klinisk Medicin - Afdeling for Depression og Angst lasse.hansen@clin.au.dk +4587169027
Hansen, Mads Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mahans@cas.au.dk +4587169078 1465, 526
Hansen, Niels Chr. Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) nchansen@cas.au.dk +4525338833 1483, 422
Harbo, Tenna Foustad Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag tfh@cas.au.dk
Harrisson, Annika Pohl Post doc. Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi apha@cas.au.dk +4528782021
Harvey, David Charles Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.harvey@cas.au.dk +4593521903 4211
Hatherley, Joshua James Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag jhatherley@cas.au.dk +4587150183 1467, 530
Haughton, Mark Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mark.haughton@cas.au.dk 4210, 26
Hedegaard, Jacob Lønnet ph.d-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag jached@cas.au.dk +4587159679 1465, 422
Hermankova, Petra Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag petra.hermankova@cas.au.dk 1463-430
Hermannsdóttir, Turið Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi turidh@cas.au.dk
Herrera Malatesta, Eduardo Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) ehm@cas.au.dk +4555274287 1461, 325
Hilson, Mary Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag mary.hilson@cas.au.dk +4593522676 1461, 430
Hinge, George Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag george.hinge@cas.au.dk +4587162337 +4520822289 1461, 322
Højen, Maria Ph.d.-studerende Institut for Klinisk Medicin - Kræftafdelingen maria.hojen@oncology.au.dk
Pedersen, Susanne Højlund Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnosh@cas.au.dk +4587162125 4236, 114
Højte, Jakob Munk Institut for Kultur og Samfund - Antikmuseet klajh@cas.au.dk
Holm, Andreas Beck Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag anbh@cas.au.dk +4587162294 +4530823178 1467, 625
Holm, Bo Kristian Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teobh@cas.au.dk +4587162453 1453, 428
Holmqvist, Silke Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag sh@cas.au.dk +4587150174 1463, 621
Honda, Eiko Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag eiko.honda@cas.au.dk +87159668 1465, 418
Hvass Holm, Cille Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie cille@cas.au.dk +4587169059 1465, 530
Hyttel, Frederik Vestergaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier frederik.hyttel@cas.au.dk +4587150105 1467, 319
Ifversen, Jan Professor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag jif@cas.au.dk +4540184818
Ismail, Abir Mohamad Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab ami@cas.au.dk 1453, 522
Jackson, Rowan Gæste PhD Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rowan.jackson@cas.au.dk 4215, 127
Jacobsen, Anders-Christian Professor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag alj@cas.au.dk +4587169141 1453, 424
Jensen, Emilie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi e.e.jensen@cas.au.dk
Jensen, Helle Strandgaard Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hs.jensen@cas.au.dk +4587162203 +4527201234 1463, 526
Jensen, Mette Frisk Seniorrådgiver, ph.d., leder af danmarkshistorien.dk Institut for Kultur og Samfund - danmarkshistorien.dk hismfj@cas.au.dk +4587162327 +4525566682 1461, 420
Jensen, Svend Fodgaard Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teosfj@cas.au.dk +4587162442 1453, 322
Jeppesen, Anna Bank Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi abj@cas.au.dk 1453, 333
Jeppesen, Maja Kirstine Dahl Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi madje@cas.au.dk