Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Fiig, Christina Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag cfiig@cas.au.dk +4587162219 +4560892415 1461, 626
Fischer, Georg Lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Flesher Fominaya, Cristina Maria Professor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag cffominaya@cas.au.dk 1465, 430
Flora, Janne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jakf@cas.au.dk +4587161968 4236, 215
Ford, Renee Lynn Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) fordr@cas.au.dk +4587159698 +4587159698 1483, 318
Frausing, Kristian Park Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filkpf@cas.au.dk
Frederiksen, Martin Demant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi demant@edu.au.dk +4587162065 4235, 234
Furlan, Guido Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) g.furlan@cas.au.dk 4230, 223
Fusaroli, Riccardo Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab fusaroli@cc.au.dk 1485, 640
Gade, Christian B. N. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gade@cas.au.dk +4587163276 4236, 214
Gammelby, Ane Kathrine Lolholm Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ak@cc.au.dk +4561707411
Garth Jones, Rhiannon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier rhiannon.garthjones@cas.au.dk
Glas, Jacob Evert Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag jeglas@cas.au.dk
Glass, Rivkah Gillian Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag rgglass@cas.au.dk
Gram-Skjoldager, Karen Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hiskgs@cas.au.dk +4587162306 1461, 528
Grauslund, Anne Sophie Forsker Institut for Folkesundhed - Forskningsenheden for Almen Praksis as.grauslund@ph.au.dk 1260
Gregersen, Andreas Beyer Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie abg@cas.au.dk +4521338652
Grüner, Line Brandbyge Schmidt Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi line.gruner@cas.au.dk 4231, 211
Guan, Yue Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag yue.guan@cas.au.dk 1465, 324
Gundersen, Lars Bo Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag fillg@cas.au.dk +4587162274 1465, 615
Gunnertoft, Anna Døssing Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi anna@cas.au.dk 1453, 333
Haase, Kirstine Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) kirha@cas.au.dk 4230, 225
Hansen, Anders Lund Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idealh@cas.au.dk 1467, 520
Hansen, Anders Sybrandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnoash@cas.au.dk +4587162082 +4560662175 4236, 213
Hansen, Annette Skovsted Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Hansen, Bjarke Mørkøre Stigel Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag bmh@cas.au.dk 1453, 422
Hansen, Lasse Ph.d.-studerende Institut for Klinisk Medicin - Afdeling for Depression og Angst lasse.hansen@clin.au.dk
Hansen, Mads Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mahans@cas.au.dk 1467, 221
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier tfh@cas.au.dk +4587162239 1465, 421
Harrisson, Annika Pohl Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi apha@cas.au.dk +4528782021 4236, 216
Harvey, David Charles Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.harvey@cas.au.dk +4593521903 4211
Haughton, Mark Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mark.haughton@cas.au.dk 4210, 26
Hede, Kenni Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi hede@cas.au.dk
Hedegaard, Jacob Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag jached@cas.au.dk +4587159679 1465, 422
Heijnis, Arjen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier arjenh@cas.au.dk Hovedbygningen, Moesgård, 28
Heimann, Katrin Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) katrinheimann@cas.au.dk 1483, 424
Heldgaard, Louise Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag louise.heldgaard@cas.au.dk
Helligsøe, Kasper Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kph@cas.au.dk
Hermankova, Petra Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag petra.hermankova@cas.au.dk 1463, 421
Herrera Malatesta, Eduardo Napoleon Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) ehm@cas.au.dk +4555274287 1461, 325
Hilson, Mary Professor, Afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag mary.hilson@cas.au.dk +4593522676 1461, 430
Hinge, George Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag george.hinge@cas.au.dk +4587162337 +4520822289 1461, 322
Holm, Andreas Beck Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag anbh@cas.au.dk +4587162294 +4530823178 1467, 625
Holm, Bo Kristian Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teobh@cas.au.dk +4587162453 1453, 428
Honda, Eiko Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag eiko.honda@cas.au.dk +87159668 1465, 418
Hussain, Shumon Tobias Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier s.t.hussain@cas.au.dk 4216, 149
Pedersen, Susanne Højlund Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnosh@cas.au.dk +4587162125 4236, 114
Høybye, Martin Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mh@cas.au.dk
Ifversen, Jan Professor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag jif@cas.au.dk +4540184818
Ikonen, Essi Maria Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag essi.ikonen@cas.au.dk