Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Engberg, Jakob Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag je@cas.au.dk +4587162468 1451, 424
English, Rowan Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rse@cas.au.dk
Fabian, Louise Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idelfl@cas.au.dk +4587162658 1465, 628
Falkenberg, René Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teorf@cas.au.dk +4587162874 1451, 327
Farbøl, Rosanna Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag rosanna.farboel@cas.au.dk +4587162209 +4526503612 1463, 528
Felding, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier lofel@cas.au.dk
Fibiger, Marianne Qvortrup Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab mf@cas.au.dk +4587162436 +4522814586 1453, 529
Fibiger, Thomas Brandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag thomas.fibiger@cas.au.dk +4530287099 1453, 527
Fiig, Christina Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag cfiig@cas.au.dk +4587162219 +4560892415 1461, 626
Fischer, Georg Lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Flesher Fominaya, Cristina Maria Professor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag cffominaya@cas.au.dk 1465, 430
Flora, Janne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jakf@cas.au.dk +4587161968 4236, 215
Frausing, Kristian Park Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filkpf@cas.au.dk
Frederiksen, Martin Demant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi demant@cas.au.dk +4587162065 4235, 234
Furlan, Guido Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) g.furlan@cas.au.dk +4587162538 4230, 223
Fusaroli, Riccardo Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab fusaroli@cc.au.dk +4587163145 1485, 640
Gade, Christian B. N. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gade@cas.au.dk +4587163276 4236, 214
Gammelby, Ane Kathrine Lolholm Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ak@cc.au.dk +4561707411
Garth Jones, Rhiannon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier rhiannon.garthjones@cas.au.dk
Ghandchi, Narges Ph.d.-studerende DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Afdeling for pædagogisk antropologi ng@cas.au.dk
Gram-Skjoldager, Karen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hiskgs@cas.au.dk +4587162306 1461, 528
Grauslund Kristensen, Anne Sophie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier as.grauslund@cas.au.dk 1465, 421
Gregersen, Andreas Beyer Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie abg@cas.au.dk +4521338652 1465, 520
Grüner, Line Brandbyge Schmidt Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi line.gruner@cas.au.dk 4231, 211
Guan, Yue Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag yue.guan@cas.au.dk 1465, 324
Guichon, Mélanie Lindbjerg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mlg@cas.au.dk 1465, 619
Gundersen, Lars Bo Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag fillg@cas.au.dk +4587162274 1465, 615
Gunnertoft, Anna Døssing Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi anna@cas.au.dk 1453, 333
Hansen, Anders Lund Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idealh@cas.au.dk 1465, 520
Hansen, Anders Sybrandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnoash@cas.au.dk +4560662175 4236, 213
Hansen, Annette Skovsted Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Hansen, Bjarke Mørkøre Stigel Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag bmh@cas.au.dk
Hansen, Lasse Ph.d.-studerende Institut for Klinisk Medicin - Afdeling for Depression og Angst lasse.hansen@clin.au.dk
Hansen, Mads Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mahans@cas.au.dk 1467, 221
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier tfh@cas.au.dk +4587162239 1465, 421
Harrisson, Annika Pohl Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi apha@cas.au.dk +4528782021 4236, 216
Harvey, David Charles Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.harvey@cas.au.dk +4593521903 4211
Haughton, Mark Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mark.haughton@cas.au.dk 4210, 26
Hede, Kenni Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi hede@cas.au.dk
Heijnis, Arjen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier arjenh@cas.au.dk Hovedbygningen, Moesgård, 28
Heimann, Katrin Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre katrinheimann@cas.au.dk
Heldgaard, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi louise.heldgaard@cas.au.dk 1453, 327
Helligsøe, Kasper Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kph@cas.au.dk
Hermankova, Petra Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag petra.hermankova@cas.au.dk 1463, 421
Hilson, Mary Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag mary.hilson@cas.au.dk +4587162237 1461, 430
Hinge, George Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag george.hinge@cas.au.dk +4587162337 +4520822289 1461, 322
Holm, Andreas Beck Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag anbh@cas.au.dk +4587162294 +4530823178 1467, 625
Holm, Bo Kristian Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teobh@cas.au.dk 1453, 428
Holmqvist, Silke Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier sh@cas.au.dk 1463, 525
Hussain, Shumon Tobias Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier s.t.hussain@cas.au.dk 4216, 149