Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Laursen, Camilla Brændstrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cbl@cas.au.dk +4522622974 4215, 228
Legrand, Nicolas Marc Simon Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) nicolas.legrand@cas.au.dk +4587168982 +4587168982 1483, 330
Liao, Yen-Chieh Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag davidycliao@cas.au.dk +4587159665 1465, 424
Liebermann, Rosanne Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag rosanne.liebermann@cas.au.dk 1451, 325
Lieberoth, Andreas Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Aarhus andreas@edu.au.dk +4525808859 1483, 552
Lightner, Aaron David Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab adlightner@cas.au.dk 1453, 522
Lini, Janne Bleeg Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnobleeg@cas.au.dk +4587163237 +4530256629
Lodberg, Peter Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teopl@cas.au.dk +4587162481 +4521261261 1453, 430
Louw, Maria E. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnolouw@cas.au.dk +4587162062 +4522262279 4235, 222
Lowe, Sebastian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi sebastian.lowe@cas.au.dk
Lund Mortensen, Emilie Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi elm@cas.au.dk +4526211250 4235, 138
Lundberg, Johannes Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie johannes@cas.au.dk +4530201382
Lykkegård, Jeanette Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnojln@cas.au.dk +4587162886
Løvschal, Mette Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier lovschal@cas.au.dk +4522889205
Løvschal-Nielsen, Pia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi pia.loevschal-nielsen@cas.au.dk +4587162079 +4528703678 4218
Machado-Guichon, Mélanie Lindbjerg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie mlg@cas.au.dk 1465, 619
Magnúsdóttir, Rósa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag slarm@cas.au.dk +4587162319 +4561268415 1461, 426
Mainz, Jakob Thrane Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag jtm@cas.au.dk +4528120844 +4528120844 1467, 622
Majlund Jensen, Annemarie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier amj@cas.au.dk +4529846125 1461, 621
Malmgart, Liselotte Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat lm@cas.au.dk +4587162752 1467, 427
Mannino, Marcello Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier afdelingsleder.arkaeologi@cas.au.dk +4587162956 +4522563000 4215, 126
Mannov, Adrienne Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mannov@cas.au.dk +4593521128 4236, 212
Maring, Rikke Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rikke.maring@cas.au.dk +4521736973
Marriott Webb, Holly Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier hmw@cas.au.dk 1463, 525
Martinsen, Lone Kølle Seniorforsker Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret koelle@cas.au.dk 1451, 421
Mathiasen Stopa, Sasja Emilie Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teoses@cas.au.dk +4526257674 1453, 422
Mathorne, William Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi wm@cas.au.dk 1453, 323
Mathys, Chris Lektor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) chmathys@cas.au.dk +4587162906 +4587162906 1483, 327
Mattingly, Cheryl Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi au478335@cas.au.dk
Matzig, David Nicolas Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.matzig@cas.au.dk
Mau, Søren Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag mau@cas.au.dk +4587159682 1467, 219
Mauritsen, Anne Lundahl Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab anlm@cas.au.dk 1453, 516
McAtackney, Laura Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laura.mcatackney@cas.au.dk
Meinert, Lotte Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lotte.meinert@cas.au.dk +45162118 +4524262202 4236, 115
Mercader, Sofía Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag smercader@cas.au.dk
Meyer, Mathilde Vestergaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier mathilde.meyer@cas.au.dk 4216, 150
Mikus, Nace Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) nace.mikus@cas.au.dk
Miranda, Natalia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag natalia.miranda@cas.au.dk +4587159667 1465, 424
Mitkidis, Panagiotis Deputy Director of the Centre for Integrative Business Psycholog Institut for Virksomhedsledelse pm@mgmt.au.dk 2628, M209
Mohamed, Wesam Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier wesam.mo@cas.au.dk +4550402547
Mokránová, Katarina Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) katmok@cas.au.dk 1463, 426
Monastyrska, Khrystyna Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag monakhrystyna@cas.au.dk +4587159661 1467, 319
Morell Hjortshøj, Naja Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier najhjo@cas.au.dk 1465, 225
Morris, Jeremy Professor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag jmorris@cas.au.dk
Mortensen, Jacob Palle Bliddal Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teojmo@cas.au.dk 1451, 326
Mortensen, Sarah-Louise Japhetson Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi japhetson.mortensen@cas.au.dk
Munch, Lauritz Aastrup Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag laumu@cas.au.dk +4520839162 +4520839162 1467, 622
Møller, Mette Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier memo@cas.au.dk
Mønster, Dan Lektor Institut for Økonomi danm@econ.au.dk +4593508055 2635, 111
Nabe-Nielsen, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag ln@cas.au.dk