Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Lang, Mette Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) mette.lang@cas.au.dk
Langballe, Niels Wilde Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filnwl@cas.au.dk
Larsen, Johan Sandvang Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jslarsen@cas.au.dk
Larsen, Kasper Bro Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag kbl@cas.au.dk 1451, 324
Lassen, Ida Marie S. Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre idamarie@cas.au.dk
Laursen, Camilla Brændstrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cbl@cas.au.dk +4522622974 4215, 228
Lehrmann, Malthe Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lehrmann@cas.au.dk
Lesch, Vincent Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag vincent.lesch@cas.au.dk 1465, 418
Liebermann, Rosanne Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag rosanne.liebermann@cas.au.dk 1451, 325
Lieberoth, Andreas Lektor DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Pædagogisk Psykologi, Aarhus andreas@edu.au.dk +4525808859 1483, 552
Lied, Laurel Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi laurel.lied@cas.au.dk 1453, 328
Lightner, Aaron David Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab adlightner@cas.au.dk 1453, 522
Lini, Janne Bleeg Ekstern lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnobleeg@cas.au.dk +4530256629 4236, 212 A
Lodberg, Peter Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teopl@cas.au.dk +4587162481 +4521261261 1453, 430
Loehr, Janeen Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre janeen.loehr@usask.ca
Louw, Maria E. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnolouw@cas.au.dk +4587162062 +4522262279 4235, 222
Lowe, Sebastian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi sebastian.lowe@cas.au.dk
Lundberg, Johannes Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie johannes@cas.au.dk +4530201382
Lykkegård, Jeanette Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnojln@cas.au.dk
Lysemose, Kasper Ekstern lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filkl@cas.au.dk
Løvschal, Mette Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier lovschal@cas.au.dk +4522889205
Løvschal-Nielsen, Pia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi pia.loevschal-nielsen@cas.au.dk +4587162079 +4528703678 4218
Magnúsdóttir, Rósa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag slarm@cas.au.dk +4587162319 +4561268415 1461, 426
Mainz, Jakob Thrane Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag jtm@cas.au.dk +4528120844 +4528120844 1467, 619
Majlund Jensen, Annemarie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier amj@cas.au.dk +4529846125 1481, 331
Malmgart, Liselotte Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat lm@cas.au.dk +4587162752 1467, 427
Mannino, Marcello Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier afdelingsleder.arkaeologi@cas.au.dk +4587162956 +4522563000 4215, 126
Mannov, Adrienne Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mannov@cas.au.dk 4236, 212
Maring, Rikke Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rikke.maring@cas.au.dk +4521736973
Marriott Webb, Holly Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier hmw@cas.au.dk 1463, 525
Martinsen, Lone Kølle Seniorforsker Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret koelle@cas.au.dk 1451, 421
Mathiasen Stopa, Sasja Emilie Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teoses@cas.au.dk +4526257674 1453, 422
Mathys, Chris Lektor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre chmathys@cas.au.dk +4587162906 1483, 327
Matta, Valentina Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier valentina.matta@cas.au.dk
Mattingly, Cheryl Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi au478335@cas.au.dk
Matzig, David Nicolas Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier david.matzig@cas.au.dk
Mauritsen, Anne Lundahl Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab anlm@cas.au.dk 1453, 516
McAtackney, Laura Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier laura.mcatackney@cas.au.dk +4587163331 4215, 123
Meinert, Lotte Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lotte.meinert@cas.au.dk +4524262202 +4524262202 4236, 115
Mercader, Sofía Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag smercader@cas.au.dk
Mikus, Nace Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre nace.mikus@cas.au.dk
Miranda, Amy Christine Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) amy.miranda@cas.au.dk 1463, 426
Mitkidis, Panagiotis Lektor Institut for Virksomhedsledelse pm@mgmt.au.dk +4550407867 2628, M209
Mohamed, Wesam Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier wesam.mo@cas.au.dk +4550402547
Molin, Lena Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre lemo@cas.au.dk
Morell Hjortshøj, Naja Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier najhjo@cas.au.dk 1465, 225
Morris, Jeremy Professor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag jmorris@cas.au.dk
Mortensen, Jacob Palle Bliddal Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teojmo@cas.au.dk
Mortensen, Sarah-Louise Japhetson Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi japhetson.mortensen@cas.au.dk
Munch, Lauritz Aastrup Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag laumu@cas.au.dk +4520839162 +4520839162 1467, 617