Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Pristed, Birgitte Beck Lektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 +4593522678 1467, 321
Puntervold, Jonathan Nilas Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier puntervold@cas.au.dk 1465, 421
Purzycki, Benjamin Grant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab bgpurzycki@cas.au.dk 1451, 525
Rabjerg, Bjørn Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teobjr@cas.au.dk 1453, 421
Rahtz, Joshua Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag au731587@cas.au.dk
Raja, Rubina Professor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag rubina.raja@cas.au.dk +4587162046 +4527188390 1461, 326
Ramsbøl, Anne Toft Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi atr@cas.au.dk
Rask Bjerre Odgaard, Marie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mabo@cas.au.dk 4231, 211
Rasmussen, Amanda Møller Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi amamolras@cas.au.dk 4205, 229
Rasmussen, Anders Moe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filamr@cas.au.dk +4587162281 1467, 526
Rasmussen, Gitte Vandborg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gvr@cas.au.dk 4205, 229
Reinhardt-Larsen, Jon Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jrl@cas.au.dk +4587162238 1463, 523
Riede, Felix Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier f.riede@cas.au.dk +4560187382
Riexinger, Martin Thomas Lektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag mri@cas.au.dk +4587162421 +4529122430 1453, 520
Rocca, Roberta Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) roberta.rocca@cas.au.dk 1483, 422
Rodogno, Raffaele Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrr@cas.au.dk +4587162259 1467, 521
Rodríguez Nóvoa, Alba Antía Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) albarodriguez@cas.au.dk +4587162541 4230, 227
Roepstorff, Andreas Institutleder Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat andreas.roepstorff@cas.au.dk +4526362772 +4526362772 1467, 430
Rognlien, Louise Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie lr@cas.au.dk
Romanowska, Izabela Anna Postdoc, AIAS-COFUND Fellow Aarhus Institute of Advanced Studies iromanowska@aias.au.dk
Rumberg, Antje Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag a.rumberg@cas.au.dk
Rytter, Mikkel Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mikkel.rytter@cas.au.dk +4525149892 4235, 230
Saabye, Sigrid Nielsen Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag ssaabye@cas.au.dk
Sanchez Boe, Carolina
Sandal, Meina Jia Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier meina.jia@cas.au.dk 1467, 319
Sandbye, Clara Rosa Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi clasa@cas.au.dk
Saxkjær, Sine Grove Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) klasgs@cas.au.dk +4587162538 4230, 223
Schjødt, Uffe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab us@cas.au.dk +4587162439 1451, 523
Schleicher, Marianne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab ms@cas.au.dk +4587162419 +4542206589 1453, 526
Schlütter, Mette Mørup Institut for Folkesundhed - Sektion for Sundhedsfremme og Sundhedsvæsen mms@ph.au.dk
Schmalenberger, Sophie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier soschma@cas.au.dk +4587162231 1461, 623
Schmidt, Ulla Professor MSO Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag teous@cas.au.dk +4587162437 1451, 431
Schneidermann, Nanna Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nanna.s@cas.au.dk 4235, 136
Pallesen, Cecil Marie Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnocmsp@cas.au.dk +4587162171 +4550747805 4235, 136
Schulz, Savhannah Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for savhannah@cas.au.dk
Schulz-Forberg, Hagen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag hishsf@cas.au.dk +4587162232 1465, 426
Schütt, Morten Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnoms@cas.au.dk 4231, 2.51
Sedgwick, Mark Professor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag mjrs@cas.au.dk +4587162657 1451, 522
Seeberg, Jens Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jseeberg@cas.au.dk +4587162117 +4520596770 4215, 230
Seibt, Johanna Professor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filseibt@cas.au.dk +4587162245 1467, 230
Selmer, Bodil Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bodil.selmer@cas.au.dk +4587162115 4236, 113
Shapiro, Anat Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi ansh@cas.au.dk
Shepherd, Nick Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ns@cas.au.dk 4211
Shukla, Vivek Kumar Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag vivekshukla@cas.au.dk
Sindbæk, Søren Michael Professor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) farksms@cas.au.dk +4540878334 +4540878334 4230, 228
Sivertsen, Karen Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ksiv@cas.au.dk 4215, 232
Skaanes, Thea Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi thea.skaanes@cas.au.dk +4587162562 +4522374851
Skewes, Lea Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for etnols@cas.au.dk 1483, 322
Skoda, Uwe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag skoda@cas.au.dk +4587162325 1465, 322
Smedegaard, Catharina Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie catvs@cas.au.dk 1467, 223