Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Smith, Aja Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi aja@cas.au.dk
Sobotkova, Adéla Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag adela@cas.au.dk +4587162317 1463, 522
Solgaard Andersen, Troels Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier tsa@cas.au.dk
Sommer Bostrup, Mattias Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag msb@cas.au.dk +4530489777 1451, 423
Sparre, Sara Lei Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi saraleisparre@cas.au.dk +4561330993 4235, 124
Starikova, Galina Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag slags@cas.au.dk +4587162318 1465, 323
Steding, Julia Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) j.steding@cas.au.dk
Steen, Andreas Professor Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag ostas@cas.au.dk
Steenberg, Mette Seniorrådgiver Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) mette.steenberg@cas.au.dk
Steensgaard, Rikke Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for collabolearn@cas.au.dk
Steglich-Petersen, Asbjørn Professor, Afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filasp@cas.au.dk +4561718439 1467, 630
Stegmann, Ricarda Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag rs@cas.au.dk 1451, 521
Stevns, Anne Eggert Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filaes@cas.au.dk +4528964314 1465, 523
Suhr, Christian Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi suhr@cas.au.dk +4531600031
Sveigaard, Karina Nielsen Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Center for Sundhed, Menneske og Kultur karina.nielsen@clin.au.dk
Swanson, Heather Anne Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ikshswanson@cas.au.dk +4587162954 +4520145994 4236, 112
Sørensen, Anne Ingeborg Frank Seniorrådgiver Institut for Kultur og Samfund - danmarkshistorien.dk hisais@cas.au.dk +4550177474 +4550177474 1461, 525
Sørensen, Dan Enok Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag teodes@cas.au.dk +4587162474 1451, 427
Sørensen, Esben Bøgh Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag ebs@cas.au.dk
Sørensen, Jesper Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab jsn@cas.au.dk +4587162441 1451, 527
Sørensen, Peter Aaboe Studieadjunkt Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idepaas@cas.au.dk +4587162252 1465, 620
Søvsøe, Tue Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag
Taranu, Mihaela Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk mihaela.taranu@cas.au.dk
Tarpgaard, Johanne Methmann Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi tarpgaard@cas.au.dk
Terkelsen, Katrine Duus Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi katrine.duus@cas.au.dk +4528777912 4231, 211
Thaler, Hanna Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag hthaler@cas.au.dk
Thegen, Ina Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier ina.thegen@cas.au.dk 4215, 034
Thelle, Mikkel Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag iksmikkel@cas.au.dk +4587162206 +4521702790 1461, 428
Thomsen, Sofie Maj phd-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi smthomsen@cas.au.dk
Thorsen, Jakob Egeris Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teojet@cas.au.dk +4560740971 1453, 429
Thorsen, Line Marie Gæsteforsker Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lm.thorsen@cas.au.dk
Thorup, Mikkel Professor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idemt@cas.au.dk +4587162253 +4587162253 1465, 622
Thunø, Mette Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag mettethunoe@cas.au.dk +4529799330 +4529799330 1461, 624
Thygaard-Nielsen, Trine My Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi thygaard@cas.au.dk 4205, 229
Tipsmark, Kasper Steenfeldt Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier tipsmark@cas.au.dk 1463, 621
Tomioka, Jiro Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag asijtomioka@cas.au.dk +4587162761 1465, 325
Tsing, Anna Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi au249039@cas.au.dk
Tsirogiannis, Christos Lektor Institut for Kultur og Samfund - Antikmuseet ct@cas.au.dk
Tørring, Marie Louise Lektor, forskningsprogramleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mlt@cas.au.dk +4587162089 4235, 226
Upadhyay, Rashmi Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi raup@cas.au.dk
Upham, Tonicha Mae Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier tonichaupham@cas.au.dk
Uusimäki, Elisa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag elisa.uusimaki@cas.au.dk 1451, 323
Vaisman, Noa Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi noa.vaisman@cas.au.dk +4550357038 4235, 224
Valgreen, Marie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mv@cas.au.dk 1453, 327
Van De Ven, Marie Hélène Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier m.h.vandeven@cas.au.dk
Vandkilde, Helle Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farkhv@cas.au.dk +4587162096 +4521727240 4215, 132
Varga, Somogy Professor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag varga@cas.au.dk 1465, 525
Vejlin, Frederik Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi f.vejlin@cas.au.dk 4205, 229
Venhovens, Mikel Johannes Hubertus Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mjh.venhovens@cas.au.dk 4235, 130
Verdasco Martinez, Andrea Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi andrea.verdasco@cas.au.dk