Aarhus Universitets segl

Afdeling for Globale Studier

Brasilianske Studier

Indien- og sydasienstudier

Japanstudier

Ruslandstudier

Europa Studier

Internationale studier

Kinastudier

Ansatte ved afdelingen

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Al Taei, Amir Oday Studenterunderviser
Baun, Phillip Stenmann Ph.d.-studerende psb@cas.au.dk
Bech, Lene Sønderby Videnskabelig assistent lenebech@cas.au.dk
Beck, Karoline Studenterunderviser
Bladt, Maria Helene Studenterunderviser
Braga Mattos, Ana Paulla Studieadjunkt mattos@cas.au.dk
Bresciani, Chiara Ph.d.-studerende cbresciani@cas.au.dk
Brinkmann, Claudia Studenterunderviser
Bugge, Peter Lektor peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Chung, Ai Ph.d.-studerende aichung@cas.au.dk 1467, 319
Dey, Tridibesh Postdoc tdey@cas.au.dk +4587159716 1467, 322
Dubey, Isha isdu@cas.au.dk
Fiig, Christina Lektor cfiig@cas.au.dk +4587162219 1461, 626
Fischer, Georg Lektor fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Flesher Fominaya, Cristina Maria Professor cffominaya@cas.au.dk 1465, 430
Grauslund Kristensen, Anne Sophie Ph.d.-studerende as.grauslund@cas.au.dk 1465, 421
Grønne, Rasmus Mathias Lyngesen
Guan, Yue Adjunkt yue.guan@cas.au.dk 1465, 324
Hansen, Anders Sybrandt Lektor etnoash@cas.au.dk +4560662175 4236, 213
Hansen, Annette Skovsted Lektor ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende tfh@cas.au.dk +4587162239 1465, 421
Hedegaard, Jacob jached@cas.au.dk +4587159679 1467, 322
Honda, Eiko Adjunkt eiko.honda@cas.au.dk +87159668 1465, 418
Houbak, Christian Studenterunderviser
Ifversen, Jan Professor jif@cas.au.dk +4540184818
Jiang, Qiuyu Postdoc qiji@cas.au.dk +87159669 1465, 428
Jovanovic, Zlatko Ekstern lektor au264555@cas.au.dk
Krawatzek, Felix
Kølvraa, Christoffer Leiding Lektor eurock@cas.au.dk 1461, 622
Latkar, Aarti Prakash aarti@cas.au.dk +4587159718 1465, 422
Liao, Yen-Chieh Postdoc davidycliao@cas.au.dk +4587159665 1465, 424
Madsbøll, Villads Lakmann Studenterunderviser
Majlund Jensen, Annemarie Ph.d.-studerende amj@cas.au.dk +4529846125 1461, 621
Miranda, Natalia Postdoc natalia.miranda@cas.au.dk +4587159667 1465, 424
Monastyrska, Khrystyna Postdoc monakhrystyna@cas.au.dk +4587159661 1467, 319
Morell Hjortshøj, Naja Ph.d.-studerende najhjo@cas.au.dk 1465, 225
Morris, Jeremy Professor jmorris@cas.au.dk
Nicolaisen, Martin Arvad Postdoc mnic@cas.au.dk 1465, 428
Ouyang, Yufei oyyf@cas.au.dk +4587159754 1465, 425
Pacheco Cueva, Vladimir Douglas Lektor vpc@cas.au.dk +4587162217 1465, 420
Pardue, Derek Lektor dpardue@cas.au.dk
Pathak, Gauri Sanjeev Lektor gauri@cas.au.dk
Pedersen, Natalia Genrichovna Ozerova Undervisningsassistent ozerova@cas.au.dk
Petersen, Stine Aaris Studenterunderviser
Platz, Anemone Lektor ostap@cas.au.dk +4587162328 1465, 330
Pristed, Birgitte Beck Lektor birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 1467, 321
Puntervold, Jonathan Nilas Ph.d.-studerende puntervold@cas.au.dk 1465, 421
Rahtz, Joshua Postdoc jrahtz@cas.au.dk
Sandal, Meina Jia Ph.d.-studerende meina.jia@cas.au.dk 1467, 319
Sato, Kasumi kasato@cas.au.dk +4587159768 1465, 423