Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for Globale Studier

Brasilianske Studier

Indien- og sydasienstudier

Japanstudier

Ruslandstudier

Europa Studier

Internationale studier

Kinastudier

Ansatte ved afdelingen

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Al Taei, Amir Oday Studenterunderviser
Baun, Phillip Stenmann Ph.d.-studerende psb@cas.au.dk
Bech, Lene Sønderby Ekstern lektor lenebech@cas.au.dk 1465, 223
Beck, Karoline Studenterunderviser
Bladt, Maria Helene Studenterunderviser
Braga Mattos, Ana Paulla Studieadjunkt mattos@cas.au.dk
Bresciani, Chiara Ph.d.-studerende cbresciani@cas.au.dk
Brinkmann, Claudia Studenterunderviser
Bugge, Peter Lektor peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Chung, Ai Ph.d.-studerende aichung@cas.au.dk 1467, 319
Dey, Tridibesh Postdoc tdey@cas.au.dk +4587159716 1467, 322
Dubey, Isha Postdoc isdu@cas.au.dk +4587159717 1467, 322
Fiig, Christina Lektor cfiig@cas.au.dk +4587162219 1461, 626
Fischer, Georg Lektor fischer@cas.au.dk +4587162312 1467, 324
Flesher Fominaya, Cristina Maria Professor cffominaya@cas.au.dk 1465, 430
Grauslund Kristensen, Anne Sophie Ph.d.-studerende as.grauslund@cas.au.dk 1465, 421
Guan, Yue Adjunkt yue.guan@cas.au.dk 1465, 324
Hansen, Anders Sybrandt Lektor etnoash@cas.au.dk +4560662175 4236, 213
Hansen, Annette Skovsted Lektor ostash@cas.au.dk +4587162303 1465, 320
Harbo, Tenna Foustad Ph.d.-studerende tfh@cas.au.dk +4587162239 1465, 421
He, Qingpeng au515822@cas.au.dk
Hedegaard, Jacob Ph.d.-studerende jached@cas.au.dk
Honda, Eiko Adjunkt eiko.honda@cas.au.dk 1465, 418
Houbak, Christian
Ifversen, Jan Professor jif@cas.au.dk +4540184818
Jiang, Qiuyu Postdoc qiji@cas.au.dk 1465, 428
Kovács, Borbála Postdoc bkovacs@cas.au.dk
Kølvraa, Christoffer Leiding Lektor eurock@cas.au.dk 1461, 622
Latkar, Aarti Prakash aarti@cas.au.dk +4587159718 1465, 422
Madsbøll, Villads Lakmann Studenterunderviser
Majlund Jensen, Annemarie Ph.d.-studerende amj@cas.au.dk +4529846125 1461, 621
Morell Hjortshøj, Naja Ph.d.-studerende najhjo@cas.au.dk 1465, 225
Morris, Jeremy Professor jmorris@cas.au.dk
Nicolaisen, Martin Arvad Postdoc mnic@cas.au.dk 1465, 428
Pacheco, Kelly Maree Lamb
Pacheco Cueva, Vladimir Douglas Lektor vpc@cas.au.dk +4587162217 1465, 420
Pardue, Derek Lektor dpardue@cas.au.dk
Pathak, Gauri Sanjeev Lektor gauri@cas.au.dk
Pedersen, Natalia Genrichovna Ozerova Undervisningsassistent au160091@cas.au.dk
Petersen, Stine Aaris
Platz, Anemone Lektor ostap@cas.au.dk +4587162328 1465, 330
Pristed, Birgitte Beck Lektor birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 1467, 321
Puntervold, Jonathan Nilas Ph.d.-studerende puntervold@cas.au.dk 1465, 421
Sandal, Meina Jia Ph.d.-studerende meina.jia@cas.au.dk 1467, 319
Schmalenberger, Sophie Ph.d.-studerende soschma@cas.au.dk +4587162231 1461, 623
Schulz-Forberg, Hagen Lektor hishsf@cas.au.dk +4587162232 1465, 426
Shukla, Vivek Kumar Studieadjunkt vivekshukla@cas.au.dk +4587162182 1465, 321
Skjellerup, Ann-Sophia Studenterunderviser
Skoda, Uwe Lektor skoda@cas.au.dk +4587162325 1465, 322
Starikova, Galina Studielektor slags@cas.au.dk +4587162318 1465, 323