Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Bresciani, Chiara Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi cbresciani@cas.au.dk
Brimnes, Niels Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisnb@cas.au.dk +4587162215 1461, 526
Brock, Steen Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filsb@cas.au.dk +4587162265 1467, 523
Brorson, Mikael Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi mb@cas.au.dk 1453, 333
Brughmans, Tom Lektor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) t.b@cas.au.dk +4587162546 4230, 226
Bræmer Warburg, Anna Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi warburg@cas.au.dk 4231, 211
Bubandt, Nils Ole Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bubandt@cas.au.dk +4587162116 +4560940266 4236, 120
Bugge, David Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teodb@cas.au.dk +4587162448 1453, 425
Bugge, Peter Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Bune, Julie Nynne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jnb@cas.au.dk
Busch, Jacob Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjab@cas.au.dk +4593521909 1467, 524
Bæk, Liane Krogh Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi lkb@cas.au.dk
Büter, Anke Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag abueter@cas.au.dk +4587162526 1465, 522
Campmany Jiménez, Joan Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) joan.campmany@cas.au.dk 1461, 325
Capelán, Annika Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ancapekoh@cas.au.dk
Caple, Zachary Adam Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier zcaple@cas.au.dk
Cerioni, Lavinia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag lav.cer@cas.au.dk 1451, 428
Chahine, Anne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi anne.chahine@cas.au.dk
Christensen, Benjamin Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filbc@cas.au.dk 1465, 523
Christensen, Henrik Reintoft Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab hc@cas.au.dk +4587162492 +4528261014 1453, 525
Christensen, Julie Lejsgaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jlch@cas.au.dk 1461, 315
Christiansen, Christian O. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idecoc@cas.au.dk +4587162278 +4561662911 1465, 630
Christiansen, Morten H. Professor MSO Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab morten@cc.au.dk
Chung, Ai Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier aichung@cas.au.dk 1467, 319
Cole, Richard Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag richardcole@cas.au.dk
Cortês, Carla Mirella De Oliveira PhD studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ccortes@cas.au.dk
Coto-Sarmiento, María Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet)
Cox, Christopher Martin Mikkelsen Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Lingvistik, Kognitionsvidenskab og Semiotik ccox@cc.au.dk
Croix, Sarah Lektor Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) marksc@cas.au.dk +4560765118 4230, 227
Crone, Katrine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier kcp@cas.au.dk +4587162238 +4587162238 1463, 523
Dalsgård, Line Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ald@cas.au.dk +4587162121 +4530279097 4236, 219
Dandanell, Tone Grosen Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag tfd@cas.au.dk
Daugbjerg, Mads Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mads.daugbjerg@cas.au.dk +4587162128 4236, 119
Dessy, Valeria Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi valeria.dessy@cas.au.dk +4553880991 1453, 325
Dey, Tridibesh Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag tdey@cas.au.dk +4587159716 1467, 322
Dietrich, Jan Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag jan.dietrich@cas.au.dk +4587162341
Dige, Karoline Marie Donskov Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab kadi@cas.au.dk
Dige, Morten Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filmd@cas.au.dk +4587162263 +4560227018 1467, 525
Djurslev, Christian Thrue Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag ctd@cas.au.dk
Dobat, Andres Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farkado@cas.au.dk +4587162094 +4541118689 4215, 124
Dubey, Isha Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag isdu@cas.au.dk +4587159717 1467, 322
Dumit, Joseph Professor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) dumit@cas.au.dk
Dumitru, Ioana-Andrada Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) idumitru@cas.au.dk +4587162543 4230, 229
Dyring, Rasmus Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrd@cas.au.dk +4551788292 1465, 618
Dyrmann, Kristine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag kristine.dyrmann@cas.au.dk +4522403174
Eilenberg, Michael Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnome@cas.au.dk +4529720474 4236, 220
Elsayed, Ibrahim Shawky Eltouhamy Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag isee@cas.au.dk +4581905248 1451, 525
Enevoldsen, Kenneth Christian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for kenneth.enevoldsen@cas.au.dk 1481
Engberg, Jakob Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag je@cas.au.dk +4587162468 1451, 424
English, Rowan Stanley Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rse@cas.au.dk