Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Bugge, Peter Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Busch, Jacob Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjab@cas.au.dk +4593521909 1467, 524
Büter, Anke Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag abueter@cas.au.dk +4587162526 +4587162526 1467, 519
Bysted, Ane Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisanb@au.dk +4587150045 +4529923162 1463, 622
Capelán, Annika Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ancapekoh@cas.au.dk
Caple, Zachary Adam Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier zcaple@cas.au.dk
Cederfeldt, Johan Brun Mendes Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab johanc@cas.au.dk 1453, 516
Cerioni, Lavinia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag lav.cer@cas.au.dk +4587169148 1453, 426
Christensen, Benjamin Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filbc@cas.au.dk +4587169073 1465, 523
Christensen, Henrik Reintoft Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab hc@cas.au.dk +4587162492 +4528261014 1453, 518
Christensen, Julie Lejsgaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jlch@cas.au.dk 1461, 315
Christensen, Sune With Tryk SU ph.d-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag sunewith@cas.au.dk +4561272166 +4561272166 1465, 522
Christiansen, Christian O. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idecoc@cas.au.dk +4587162278 +4561662911 1465, 630
Christiansen, Morten H. Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab morten@cc.au.dk
Chung, Ai Phd studerende Institut for Kultur og Samfund - Kinastudier, fag aichung@cas.au.dk
Cole, Richard Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag richardcole@cas.au.dk +4587162228 1463, 524
Coto Sarmiento, María Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) mcotsar@cas.au.dk 4230, 224
Croix, Sarah Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier marksc@cas.au.dk +4560765118 4230, 227
Crone, Katrine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier kcp@cas.au.dk +4587162238 +4587162238 1463, 523
Dalsgård, Line Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ald@cas.au.dk +4587162121 +4530279097 4236, 219
Daugbjerg, Mads Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mads.daugbjerg@cas.au.dk +4587162128 4236, 119
Dibbern, Lilian Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) ld@cas.au.dk
Dige, Morten Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filmd@cas.au.dk +4587162263 +4560227018 1467, 525
Djurhuus, Jónleyg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jonleyg@cas.au.dk
Djurslev, Christian Thrue Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag ctd@cas.au.dk +4593866634 1461, 321
Dobat, Andres Minos Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farkado@cas.au.dk +4541118689 4215, 124
Dornbrack, Kevin Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kevin.dornbrack@cas.au.dk
Dubey, Isha Post doc. Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag isdu@cas.au.dk
Dumit, Joseph Patrick Professor Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) dumit@cas.au.dk +4587169117
Dyring, Rasmus Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrd@cas.au.dk +4551788292 1465, 618
Eilenberg, Michael Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnome@cas.au.dk +4587162172 +4529720474 4236, 220
Eilert, Kenni Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi eilert@cas.au.dk
Elsayed, Ibrahim Shawky Eltouhamy Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag isee@cas.au.dk +4587169105 +4581905248 1451, 525
Enevoldsen, Kenneth Christian Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) kenneth.enevoldsen@cas.au.dk
Engberg, Jakob Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag je@cas.au.dk +4587162468 1451, 424
English, Rowan Stanley Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier rse@cas.au.dk
Evaldsen Christensen, Marie Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mech@cas.au.dk
Fabian, Louise Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idelfl@cas.au.dk +4587162658 1465, 628
Falkenberg, René Lektor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag rf@cas.au.dk +4587162874 1451, 327
Farbøl, Rosanna Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag rosanna.farboel@cas.au.dk +4526503612
Fazekas, Peter Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag peter.fazekas@cas.au.dk 1467, 221
Fibiger, Marianne Qvortrup Lektor, afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab mf@cas.au.dk +4587162436 +4522814586 1453, 528
Fibiger, Thomas Brandt Lektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag thomas.fibiger@cas.au.dk +4587169106 +4530287099 1453, 527
Fiig, Christina Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag cfiig@cas.au.dk +4587162219 +4560892415 1461, 626
Fischer, Georg Lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag fischer@cas.au.dk +4587162312 +4587162312 1467, 324
Flesher Fominaya, Cristina Maria Professor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag cffominaya@cas.au.dk +4587169084 1465, 430
Flora, Janne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jakf@cas.au.dk +4587161968 4236, 215
Fog, Bjarke Vognstrup Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab bfog@cc.au.dk 5347, 132
Ford, Renee Lynn Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) fordr@cas.au.dk +4587159698 +4587159698 1483, 318
Frederiksen, Martin Demant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi demant@cas.au.dk +4587162065 4235, 234