Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Bubandt, Nils Ole Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bubandt@cas.au.dk +4587162116 +4560940266 4236, 120
Bugge, David Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teodb@cas.au.dk +4587162448 1453, 425
Bugge, Peter Lektor Institut for Kultur og Samfund - Europastudier, fag peter.bugge@cas.au.dk +4587162242 1461, 630
Bune, Julie Nynne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi jnb@cas.au.dk
Busch, Jacob Lektor, Afdelingsleder Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filjab@cas.au.dk +4593521909 1467, 630
Bæk, Liane Krogh
Bønding, Sophie Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Grundtvig Centeret socb@cas.au.dk +4529362672
Büter, Anke Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag abueter@cas.au.dk +4587162526 1465, 522
Büyükgüzel, Safinaz Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre safinaz@cas.au.dk
CARAVANTES LÓPEZ DE LERMA, GLÒRIA . Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag +34664284459 1465, 428
Campmany Jiménez, Joan Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) joan.campmany@cas.au.dk 1461, 325
Capelán, Annika Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ancapekoh@cas.au.dk
Caple, Zachary Adam Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier zcaple@cas.au.dk 4210, 26
Carretero Mendoza, Alain Luis Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag
Cerioni, Lavinia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag lav.cer@cas.au.dk 1451, 428
Chahine, Anne Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi anne.chahine@cas.au.dk
Christensen, Andres Wulff Vissing Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier awvc@cas.au.dk 1463, 624
Christensen, Benjamin Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie filbc@cas.au.dk 1465, 523
Christensen, Fie Lund Lindegaard phd-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi fielund@au.dk
Christensen, Henrik Reintoft Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab hc@cas.au.dk +4587162492 +4528261014 1453, 525
Christensen, Julie Lejsgaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier jlch@cas.au.dk 1461, 315
Christiansen, Christian O. Lektor Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag idecoc@cas.au.dk +4587162278 +4561662911 1465, 630
Christiansen, Morten H. Professor MSO Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab morten@cc.au.dk
Chung, Ai Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier aichung@cas.au.dk 1467, 319
Clausen, Jacob Villum Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jacob.clausen@cas.au.dk 4211, Pejsestuen
Cole, Richard Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag richardcole@cas.au.dk +4587162228 1463, 524
Cortês, Carla Mirella De Oliveira PhD studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ccortes@cas.au.dk
Cova, Victor Sacha Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi vcova@cas.au.dk
Cox, Christopher Martin Mikkelsen Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Lingvistik, Kognitionsvidenskab og Semiotik ccox@cc.au.dk
Crafa, Daina Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds Centre daina.crafa@cas.au.dk
Croix, Sarah Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) marksc@cas.au.dk +4560765118
Crone, Katrine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier kcp@cas.au.dk +4587162238 +4587162238 1463, 523
Dalsgård, Line Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ald@cas.au.dk +4587162121 +4530279097 4236, 219
Dandanell, Tone Grosen Ph.d.-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag tfd@cas.au.dk
Daugbjerg, Mads Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mads.daugbjerg@cas.au.dk +4587162128 4236, 119
Daugbjerg, Thomas Schrøder Postdoc Institut for Fysik og Astronomi thomas.daugbjerg@phys.au.dk 1522
Dessy, Valeria Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi valeria.dessy@cas.au.dk +4553880991 1453, 325
Dey, Tridibesh Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag
Dias, Tobias Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Filosofi og Idéhistorie idetd@cas.au.dk +4526815875 1465, 530
Dietrich, Jan Professor Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag jan.dietrich@cas.au.dk +4587162341
Dige, Morten Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filmd@cas.au.dk +4587162263 +4560227018 1467, 525
Djurslev, Christian Thrue Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag ctd@cas.au.dk
Dobat, Andres Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier farkado@cas.au.dk +4587162094 +4541118689 4215, 124
Dodd, James Andrew Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier james.dodd@cas.au.dk
Dubey, Isha Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier isdu@cas.au.dk
Dumitru, Ioana-Andrada Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) idumitru@cas.au.dk +4587162543 4230, 229
Dyring, Rasmus Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrd@cas.au.dk +4551788292 1465, 618
Dyrmann, Kristine Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag kristine.dyrmann@cas.au.dk +4522403174
Egelund Hejlskov, Line Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier lineegelund@cas.au.dk
Eilenberg, Michael Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnome@cas.au.dk +4529720474 4236, 220