Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Naum, Magdalena Ewa Lektor, Ph.d.-programleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier magdalena.naum@cas.au.dk +4550155529 4215, 129
Netterstrøm, Jeppe Büchert Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisjbn@cas.au.dk +4587162204 1461, 422
Nicolaisen, Martin Arvad Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag mnic@cas.au.dk 1465, 428
Nielbo, Kristoffer Laigaard Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for kln@cas.au.dk +4587162913 +4526832608 1483, 417
Nielsen, Christian Axboe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag christian.a.nielsen@cas.au.dk +4587162241 1461, 625
Nielsen, Emil Schou Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier emsn@cas.au.dk 4215, 034
Nielsen, Jacob Vrist Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag jvn@cas.au.dk +4587168973 1463, 626
Nielsen, Marie Vejrup Lektor, Viceinstitutleder Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab mvn@cas.au.dk +4587162506 +4523830990 1453, 518
Nielsen, Sigrid Wibe Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi sigridwibe@cas.au.dk
Nielsen, Simon Kjær Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier skn@cas.au.dk
Nielsen, Stine Hauberg Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi shn@cas.au.dk
Nielsen, Trine Kellberg Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier trinekellberg@cas.au.dk +4587159505 4215, 143
Nissen, Ulrik Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teoubn@cas.au.dk +4587162461 1453, 427
Nygaard, Bertel Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag bertel.nygaard@cas.au.dk +4587162225 1461, 524
Nygaard, Simon Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab sn@cas.au.dk +4561264715 1451, 528
Nymann, Helene Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for helenenymann@cas.au.dk
Nørskov, Vinnie Lektor Institut for Kultur og Samfund - Antikmuseet klavn@cas.au.dk +4560202708 1414, 115
Olesen, Christoffer Lundbak
Olesen, Mattias Gori Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab mgo@cas.au.dk 1451, 529
Olesen, Niels Wium Lektor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisnwo@cas.au.dk +4587162192 +4526361655 1461, 518
Olesen, Thorsten Borring Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag histbo@cas.au.dk +4587162208 +4551211348 1461, 530
Olsen, Karsten Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) etnoko@cas.au.dk +4561668460
Olsen, Nikolaj Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag no@cas.au.dk +4587162547 1451, 425
Otto, Ton Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi ton.otto@cas.au.dk +4587162915 +4540384771 4215, 224
Overgaard, Sidsel Ninna Baker Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier s.overgaard@cas.au.dk
Paarup, Bjarke Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bjarke.paarup@cas.au.dk +4587162158 +4540133909
Pacheco Cueva, Vladimir Douglas Lektor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag vpc@cas.au.dk +4587162217 1465, 420
Pade, Marianne Professor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag pade@cas.au.dk +4529421215 1461, 330
Pahuus, Katrine Vestergaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kpa@cas.au.dk
Pardue, Derek Lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag dpardue@cas.au.dk
Parrott, Derek James Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) dparrott@cas.au.dk 4231, 211
Parsons, Christine Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for christine.parsons@cas.au.dk +4587162127 +4587162127 1483, 325
Pathak, Gauri Sanjeev Lektor Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag gauri@cas.au.dk
Pažout, Adam Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) a.pazout@cas.au.dk 4230, 227
Pedersen, Anna Frohn Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi anna.frohn.pedersen@cas.au.dk +4528345741
Pedersen, Else Marie Wiberg Lektor Institut for Kultur og Samfund - Systematisk Teologi, fag teoewp@cas.au.dk +4587162459 1453, 426
Pedersen, Jesper Borre Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jesper.borre@cas.au.dk
Pedersen, Nils Arne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag teonap@cas.au.dk +4587162415 1451, 426
Petersen, Anders Klostergaard Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab akp@cas.au.dk 1451, 531
Petersen, Klaus Tolstrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier ktp@cas.au.dk +4587168978 1463, 619
Petersen, Laura Bjørg Serup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi lbsp@cas.au.dk 1453, 330
Petersen, Lauritz Holm Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab lhp@cas.au.dk +4587159124 1453, 516
Platz, Anemone Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag ostap@cas.au.dk +4587162328 1465, 330
Poulsen, Birte Lektor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag klabp@cas.au.dk +4587162139 1461, 324
Poulsen, Bjørn Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisbp@cas.au.dk +4587162184 1461, 424
Pracht, Erich Benjamin Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi ebp@cas.au.dk 1453, 327
Prats, Andreu Arinyo i Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier arinyo-i-prats@cas.au.dk 4215, 130
Pristed, Birgitte Beck Lektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 +4593522678 1467, 321
Puntervold, Jonathan Nilas Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Globale Studier puntervold@cas.au.dk 1465, 421
Purzycki, Benjamin Grant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab bgpurzycki@cas.au.dk 1451, 525