Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over instituttets videnskabelige medarbejdere.

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Olsen, Nikolaj Studielektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag no@cas.au.dk +4587162547 1451, 425
Overgaard, Sidsel Ninna Baker Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier s.overgaard@cas.au.dk
Paarup, Bjarke Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi bjarke.paarup@cas.au.dk +4587162158 +4540133909
Pacheco Cueva, Vladimir Douglas Lektor Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag vpc@cas.au.dk +4587162217 1465, 420
Pade, Marianne Professor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Filologi, fag pade@cas.au.dk +4529421215 1461, 330
Pahuus, Katrine Vestergaard Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi kpa@cas.au.dk
Panayotu, Panos Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag ppanayotu@cas.au.dk +4587150104
Panetta, Odile Liliana Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Idéhistorie, fag odile.panetta@cas.au.dk +4587150093 1465, 619
Pardue, Derek Lektor Institut for Kultur og Samfund - Brasilianske Studier, fag dpardue@cas.au.dk +4587162612 1467, 326
Parrott, Derek James Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Centre for Urban Network Evolutions (UrbNet) dparrott@cas.au.dk 4231, 211
Parsons, Christine Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kultur, Kognition og Computation, Afdeling for christine.e.parsons@gmail.com +4587162127 +4587162127 1483, 325
Pathak, Gauri Sanjeev Lektor Institut for Kultur og Samfund - Indienstudier og Sydasienstudier, fag gauri@cas.au.dk +4587162137 1465, 328
Pavlyk, Nadiia Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Internationale studier, fag pavnad@cas.au.dk
Pažout, Adam Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag a.pazout@cas.au.dk
Pedersen, Jesper Borre Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier jesper.borre@cas.au.dk
Pedersen, Nils Arne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag teonap@cas.au.dk +4587162415 1451, 426
Petersen, Anders Klostergaard Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab akp@cas.au.dk +4587162431 1451, 531
Petersen, Klaus Tolstrup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Historie og Klassiske Studier ktp@cas.au.dk +4587168978 1463, 619
Petersen, Laura Bjørg Serup Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Teologi lbsp@cas.au.dk 1453, 331
Petersen, Lauritz Holm Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab lhp@cas.au.dk +4587159124 1453, 516
Pindstrup, Kristian Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag kpind@cas.au.dk 1463, 628
Platz, Anemone Lektor Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag ostap@cas.au.dk +4587162328 1465, 330
Poulsen, Bjørn Professor Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag hisbp@cas.au.dk +4587162184 1461, 424
Pracht, Erich Benjamin Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Gammel og Ny Testamente, fag ebp@cas.au.dk +4587169131 1453, 426
Prats, Andreu Arinyo i Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier arinyo-i-prats@cas.au.dk 4215, 130
Pristed, Birgitte Beck Lektor Institut for Kultur og Samfund - Rusland- og Balkanstudier, fag birgitte.pristed@cas.au.dk +4587162763 +4593522678 1467, 321
Puntervold, Jonathan Nilas Videnskabelig assistent Institut for Kultur og Samfund - Japanstudier, fag puntervold@cas.au.dk
Purzycki, Benjamin Grant Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab bgpurzycki@cas.au.dk +4587169154 1451, 525
Quick, Oliver Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag osquick@cas.au.dk 1467, 223
Raja, Rubina Professor Institut for Kultur og Samfund - Klassisk Arkæologi, fag rubina.raja@cas.au.dk +4587162046 +4527188390 1461, 326
Ramsbøl, Anne Toft Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi atr@cas.au.dk
Rasmussen, Amanda Møller Phd studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi amamolras@cas.au.dk
Rasmussen, Anders Moe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filamr@cas.au.dk +4587162281 1467, 526
Rasmussen, Gitte Vandborg Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi gvr@cas.au.dk 4205, 229
Rasmussen, Krista Stinne Greve Lektor Institut for Kultur og Samfund - Center for Grundtvigforskning, København ksgr@cas.au.dk
Rasmussen, Leonora Lottrup Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag lelo@cas.au.dk +4587168941 1463, 621
Reimer, Frederikke Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier fre@au.dk
Riede, Felix Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier f.riede@cas.au.dk +4560187382
Riexinger, Martin Thomas Lektor Institut for Kultur og Samfund - Arabisk og Islamstudier, fag mri@cas.au.dk +4587162421 +4529122430 1453, 520
Rocca, Roberta Adjunkt Institut for Kultur og Samfund - Interacting Minds (IMC) roberta.rocca@cas.au.dk +4587169126 +4593920366 1483, 422
Rodogno, Raffaele Lektor Institut for Kultur og Samfund - Filosofi, fag filrr@cas.au.dk +4587162259 1467, 521
Roepstorff, Andreas Centerdirektør Aarhus Institute of Advanced Studies andreas.roepstorff@aias.au.dk +4526362772
Romanowska, Izabela Anna Seniorforsker Institut for Kultur og Samfund - Center for Humanities Computing iromanowska@cas.au.dk
Rytter, Mikkel Professor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi mikkel.rytter@cas.au.dk +4587162126 +4525149892 4235, 230
Sandbye, Clara Rosa Ph.d.-studerende Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi clasa@cas.au.dk
Schjødt, Uffe Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab us@cas.au.dk +4587169161 1451, 523
Schleicher, Marianne Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Religionsvidenskab ms@cas.au.dk +4587162419 +4542206589 1453, 526
Schmidt, Ulla Lektor Institut for Kultur og Samfund - Kirkehistorie og Praktisk Teologi, fag teous@cas.au.dk +4587162437 1451, 431
Schneidermann, Nanna Lektor Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi nanna.s@cas.au.dk
Pallesen, Cecil Marie Lønnet ph.d-stipendiat Institut for Kultur og Samfund - Afdeling for Antropologi etnocmsp@cas.au.dk +4587162171 +4550747805 4235, 136